Za nami jedyne spotkanie zaplanowane na dzisiaj w ramach PKO BP Ekstraklasy. Zespół Pogoni Szczecin uległ 0:2 Śląskowi Wrocław.

Już w pierwszych minutach gry gracz gospodarzy ujrzał żółtą kartkę. Niedługo po upomnieniu Bichakhchyana, piłkarz Śląska również ujrzał kartonik. Kilka minut później goście cieszyli się z pierwszej bramki, której autorem był Schwarz. Po błędzie defensywy Pogoni, Czech skutecznie wykończył akcje. Portowcy próbowali szybko odpowiedzieć, jednak byli nieskuteczni. W 33. minucie meczu arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, jednak po chwili zmienił swoją decyzje, gdyż faul miał miejsce jeszcze przed szesnastką, zatem gracze Pogoni egzekwowali piłkę z rzutu wolnego. Ze stałego fragmentu uderzał Bichakhchyan. To był pierwszy celny strzał Pogoni. Leszczyński jednak był czujny i odbił futbolówkę. Minutę później Śląsk opanowała chwilowa euforia, gdyż do siatki trafił Exposito. Hiszpan uderzał z pozycji spalonej, zatem trafienie zostało anulowane. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

Już od początku drugiej odsłony gospodarze próbowali wyrównać, jednak defensywa przyjezdnych była szczelna. W 65. minucie serca kibiców ze Szczecina zabiły szybciej, gdyż sędzia spotkania sprawdzał potencjalną jedenastkę dla Śląska. Ostatecznie rzut karny nie został podyktowany. Kilka chwil później na tablicy wyników po golu Przyborka widniał rezultat remisowy, arbiter pojedynku dopatrzył się nieprzepisowego trafienia, zatem wynik w dalszym ciągu był korzystny dla gości. Po kilku minutach przyjezdni przypieczętowali swoją skuteczniejszą dyspozycje. Prowadzenie podwyższył Samiec-Talar. Wynik utrzymał się do końcowego gwizdka.

Pogoń Szczecin 0:2 Śląsk Wrocław

Składy:

Pogoń: Bartosz Klebaniuk, Linus Wahlqvist, Danijel Loncar, Wojciech Lisowski (46′ Leo Borges), Leonardo Koutris (77′ Rafał Kurzawa), Wahan Bichakhchyan, Joao Gamboa, Alexander Gorgon (77′ Yadegar Rostami), Luka Zahović (81′ Mariusz Fornalczyk), Kamil Grosicki, Efthymis Koulouris (64′ Adrian Przyborek)

Śląsk: Rafał Leszczyński, Martin Konczkowski, Łukasz Bejger, Aleks Petkow, Patryk Janasik, Michał Rzuchowski (81′ Patrick Olsen), Petr Schwarz, Nahuel Leiva (67′ Patryk Szwedzik), Peter Pokorny, Mateusz Żukowski (46′ Piotr Samiec-Talar), Erik Exposito