Zagłębie Lubin pokonało 1:0 Puszczę Niepołomice przed własną publicznością na inaugurację 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Gola na wagę pierwszych trzech punktów w tym sezonie dla Miedziowych zdobył Igor Orlikowski.

Trzecią kolejkę nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy rozpoczynaliśmy na KGHM Arenie w Lubinie. Zarówno Zagłębie, jak i Puszcza zaczęły sezon od porażek, a w drugiej kolejce jedynie zremisowały. Dzisiejszy mecz był dla obu drużyn szansą na zdobycie kompletu punktów po raz pierwszy w tym sezonie.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy przebywali częściej z piłką na połowie rywali. W 28. minucie Mróz zagrał w pole karne do Wdowiaka, a ten oddał do Makowskiego, ale jego strzał zablokował Stępień. Przed przerwą to goście mieli świetną okazję na strzelenie bramki, ale piłka po główce Cholewiaka trafiła tylko w słupek.

Po zmianie stron nie trzeba było długo czekać na otwarcie wyniku. W 53. minucie Dąbrowski wrzucił do Orlikowskiego, a ten strzałem głową w dolny róg bramki pokonał Kevina Komara (1:0). Kilka minut później prowadzenie gospodarzy mógł podwyższyć Wdowiak, ale źle trafił w piłkę. W końcówce spotkania goście zaczęli szukać coraz odważniej wyrównania. W 88. minucie Hajda groźnie uderzył przy słupku, ale czujny był Hładun. Ostatecznie Miedziowi dowieźli jednobramkowe prowadzenie, które dało pierwsze trzy punkty w nowym sezonie.

Zagłębie Lubin – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)

Bramki: Orlikowski 53