Sobotnie spotkania Ekstraklasy w 3. kolejce rozpoczęły się od meczu Rakowa Częstochowa z Wartą Poznań. Raków w 1. kolejce zwyciężył z Jagiellonią, a Warta jak do tej pory w tym sezonie przegrała z Pogonią oraz zwyciężyła z Górnikiem.

W 5. minucie niespodziewanie bramkę zdobyła drużyna z Poznania. Miguel Luis dopadł do odbitej piłki przy nieudanej interwencji obrońcy Rakowa. Strzałem tuż przy słupku spoza pola karnego zaskoczył bramkarza gospodarzy i wyprowadził Wartę na prowadzenie. W 15. minucie przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Vizinger, gdy dwa razy próbował pokonać Bieszczada, ale ten świetnie interweniował. Raków, pomimo dużego posiadania piłki, nie mógł zagrozić bramce Lisa. Najgroźniejsza ich akcja miała miejsce po centrze Kittela oraz późniejszej główce Sorescu. Niepewnie w bramce zachował się bramkarz przyjezdnych, który ostatecznie złapał tę piłkę, a więc do przerwy piłkarze schodzili z wynikiem 1:0 dla Warty Poznań.

Druga połowa jeszcze dobrze się nie rozpoczęła, a po analizie Var sędzia wskazał na jedenasty metr. Sorescu w bocznym sektorze wpadł w obręb szesnastki rywala i wykorzystał wślizg Kiełba. Zwoliński podszedł do wykonania rzutu karnego i kompletnie zmylił bramkarza rywali, który rzucił się w drugi róg. W 57. minucie Bartkowski zagrał prostopadłą piłkę do Vizingera. Ten klatką piersiową zgrał ją do Żurawskiego, a Maciej strzelił bramkę, wyprowadzając swoją drużynę na 2:1 dla Poznania. Kilka minut później po wrzutce Ledermana i niepewnej interwencji Lisa przed wielką szansą stanął Piasecki. Najpierw naprawił swój błąd bramkarz gości, a przy poprawce Fabian strzelił wysoko nad bramką. Przy następnej akcji Warta miała rzut wolny z którego groźnie uderzył zdobywca pierwszej bramki Luis. Świetnie w bramce popisał się Bieszczad, który zatrzymał ten strzał. W 84. minucie zawodnicy Częstochowy strzelili decydującą o remisie bramkę. Piłka, po dośrodkowaniu w stronę Sorescu, została wycofana do Jeana Carlosa. Strzałem z półwoleja po rykoszecie od obrońcy z Poznania Brazylijczyk dał Rakowowi wyrównanie. Żadna z ekip nie zmieniła już wyniku do końca meczu.

Raków Częstochowa vs Warta Poznań 2 – 2.

Raków Częstochowa: Bieszczad, Racovitan, Svarnas, Papanikolaou, Plavsić (58′ Carlos), Sorescu, Kochergin, Lederman (75′ Arsenić), Nowak (75′ Berggren), Kittel (58′ Cebula), Zwoliński (58′ Piasecki).

Warta Poznań: Lis, Bartkowski, Kiełb, Borowski (73′ Stavropoulos), Pleśnierowicz, Szymonowicz, Kupczak, Luis (72′ Maenpaa), Savić (87′ Kamiński), Szmyt (46′ Żurawski), Vizinger (66′ Zrelak).