Lechia Gdańsk i Cracovia zdobyły komplet punktów w sobotnich popołudniowych spotkaniach 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Z kolei wieczorem Lech Poznań rozgromił przed własną publicznością mistrza Polski. Grała także Ekstraliga Kobiet.

W Gdańsku mierzyły się dwa zespoły, które słabo rozpoczęły obecny sezon, czyli Lechia i Radomiak Radom. W 57. minucie gospodarze umieścili piłkę siatce, ale sędzia Damian Sylwestrzak pomylił się i chwilę wcześniej gwizdnął rzut karny zamiast puścić grę dalej. Na szczęście nie miało to wpływu na losy spotkania, bo jedenastkę na gola pewnie zamienił Camilo Mena (1:0). Ten gol dał Lechii pierwsze trzy punkty przed własną publicznością w tym sezonie.
Lechia Gdańsk – Radomiak 1:0 (0:0)

Bramki: Mena 58

Na stadionie przy ul. Kałuży w Krakowie pomimo niepewnych warunków pogodowych ostatecznie doszło do spotkania Cracovii z Pogonią. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 20. minucie po czujnej dobitce Mikkela Maigaarda w polu karnym (1:0). W 72. minucie Leo Borges wyrównał po wrzutce z rzutu rożnego (1:1). Wydawało się, że będzie podział punktów, ale w 90. minucie bohaterem Cracovii został Virgil Ghita. Jego skutecznie wykonany rzut wolny dał Pasom trzy punkty (2:1).

Cracovia – Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)

Bramki: Maigaard 20,  Ghita 90 – Borges 72

Grad goli w Ekstralidze Kobiet!

W sobotę grano także w kobiecej Ekstralidze. Hitowe starcie dla GKS-u Katowice, który pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin. Pierwsze zwycięstwo odniosly Gdańszczanki, a Górnik Łęczna rozgromił aż 6:0 Pogoń Tczew. Ze względu na warunki pogodowe odwołano spotkanie Czarnych Sosnowiec z Resovią.

Pogoń Szczecin – GKS Katowice 1:3 (0:3)

Bramki: 56 Zajmi – 10 Brzęczek, 15 Hajduk (k.) , 20 Kozak

Górnik Łęczna- Pogoń Dekpol Tczew 6:0 (3:0)
Bramki: Głąb 6, Zawadzka 35, 44 i 81, Drąg 77 Piętakiewicz 86

AP Orlen Gdańsk – Rekord Bielsko – Biała 2:1 (1:0)
Bramki: 13 Furmaniak, 84 Maskiewicz – 50 Długokęcka (k.)