Szóstą kolejkę PKO Ekstraklasy rozpoczęło spotkanie pomiędzy Stalą Mielec i Radomiakiem Radom. Z rywalizacji w Mielcu zwycięsko wyszli dziś gospodarze, wygrywając 2:0.

Początkowo gra toczyła się głównie skrzydłami. Nieco groźniej wyglądała drużyna gospodarzy. W 12. minucie okazję po wrzutce z rzutu rożnego miał Wlazło, jednak nie wykorzystał jej. Kilka minut wcześniej niecelny strzał głową oddał też Shkurin. Po nieudanym pierwszym kwadransie, goście zaczęli atakować. Najpierw szansę stworzył sobie Wolski, a następnie niecelne uderzenie oddał Semedo. Pierwszą bramkę zdobyła jednak drużyna Stali Mielec. W 22. minucie po dośrodkowaniu Krystiana Getingera, piłkę udanie główkował Bert Esselink. Warto wspomnieć, że było to 100. trafienie w tym sezonie w naszej lidze. 14 minut później przed szansą na bramkę wyrównującą stanął Semedo, jednak w ostatniej chwili interweniował obrońca gospodarzy. W ostatniej z sześciu doliczonych do pierwszej połowy minut, prowadzenie podwyższył strzałem zza linii pola karnego Łukasz Gerstenstein. Na przerwę Stal Mielec schodziła prowadząc 2:0.

Od początku drugiej połowy ponownie na akcje z kontrataków nastawieni byli mielczanie. W 55. minucie groźną okazję mógł stworzyć Shkurin, ale Luizao świetnie interweniował w obronie. Chwilę później szansę na gola kontaktowego mógł mieć Radomiak, jednak najpierw w obramowanie uderzył Abramowicz, a następnie strzał Luizao z dystansu wybronił Kochalski. Dominować zaczęła drużyna gości. W 68. minucie świetnie ustawiony był Henrique, ale kompletnie nieudanie futbolówkę dośrodkowywał Abramowicz. Wchodząc w ostatni kwadrans spotkania goście zupełnie przeważali nad rywalami jeśli chodzi o posiadanie piłki, natomiast nie potrafili przełożyć tego na wynik. W bramce Stali świetnie spisywał się Mateusz Kochalski. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry znakomicie interweniował przy strzale Rochy. Goście próbowali poprawić jeszcze wynik, ale cały czas czegoś brakowało w wykończeniu ataków. Dośrodkowania również pozostawiały wiele do życzenia. Doliczone przez Karola Arysa 7 minut nie przyniosło już zmiany rezultatu.

PKO BP Ekstraklasa, 6. kolejka: Stal Mielec – Radomiak Radom 2:0 (22′ B. Esselink, 45+6′ Ł. Gerstenstein)

Żółte kartki: 31′ Koki Hinokio, 42′ Marco Ehmann, 46′ Łukasz Gerstenstein – 78′ Luizao, 84′ Jan Grzesik

Stal Mielec: Mateusz Kochalski, Bert Esselink (90+2′ Leandro), Mateusz Matras, Marco Ehmann, Krystian Getinger, Piotr Wlazło, Michał Trąbka (74′ Matthew Guillaumier), Łukasz Gerstenstein (66′ Mateusz Stępień), Koki Hinokio (74′ Krzysztof Wołkowicz), Maciej Domański, Ilya Shkurin (66′ Kai Meriluoto)

Radomiak Radom: Albert Posiadała, Jan Grzesik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki (62′ Mike Cestor), Dawid Abramowicz, Lisandro Semedo, Christos Donis (54′ Roberto Alves), Luizao, Rafał Wolski (63′ Leonardo Rocha), Edi Semedo (46′ Frank Castaneda), Pedro Henrique