Górnik Zabrze zanotował pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Gospodarze z Zabrza w hicie kolejki pokonali na własnym stadionie Pogoń Szczecin 1:0. Bohaterem drużyny w końcówce spotkania okazał się były gracz Portowców, Luka Zahović!

Zabrzanie do wieczornego spotkania podchodzili bez zwycięstwa w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy i z dorobkiem jednego punktu zajmowali odległe miejsce w ligowej tabeli. Natomiast szczecinianie z 4 oczkami plasowali się w górnej części stawki. Dzisiejsze spotkanie w Zabrzu miało potwierdzić dobrą formę Portowców lub przełamać złą passę gospodarzy.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania, gdy minimalnie obok słupka uderzył Ambros. Trzy minuty później Czech odnalazł się ponownie dobrze w polu karnym, ale tym razem piłkę w ostatniej chwili na rzut rożny wybił interweniujący Koutris. Na pierwszą dogodną okazję goście musieli czekać do 17 minuty. Biczachczian dokręcał piłkę z 25 metra i jego strzał minimalnie powędrował obok bramki zabrzan. Do przerwy kibice bramek w Zabrzu nie ujrzeli, ale z obrazu gry lepsze wrażenie sprawiali gospodarze.

W drugą połowę ponownie lepiej weszli gospodarze. Zabrzanie mogli objąć prowadzenie w 49 minucie, ale Ambros dwukrotnie przegrał pojedynek z Cojocaru. Trzy minuty później bardzo blisko swojej premierowej bramki dla Górnika był Aleksander Buksa, ale jego strzał głową powędrował nad poprzeczką bramki Portowców. Najlepszą okazję w drugiej połowie dla Pogoni zmarnował Szwed Wahlqvist, który dobrze przymierzył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale górą na posterunku był Szromnik. Górnik objął powadzenie w 83 minucie za sprawą kapitalnej zmiany Słoweńca Luki Zahovicia. Joker w talii Jana Urbana dwie minuty po wejściu na boisko mógł się cieszyć z bramki. Zahović kapitalnie wyszedł do prostopadłego podania i podciął piłkę nad wychodzącym z własnej bramki Cojocaru. Pogoń Szczecin w końcówce spotkania próbowała jeszcze odrobić straty, ale strzał Biczachcziana z rzutu wolnego z trudami obronił Michał Szromnik. To była ostatnia dobra okazja w tym spotkaniu, dzięki czemu z pierwszego zwycięstwa w PKO Ekstraklasie mogli się cieszyć gospodarze z Zabrza.

Górnik dzięki temu zwycięstwu awansował na 7 miejsce. Pogoń aktualnie znajduje się na podium, ale po wszystkich spotkaniach w kolejce miejsca obydwu ekip z pewnością się zmienią.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin: 1:0 (0:0)

83′ Zahovic

Górnik Zabrze: Szromik – Sanchez – Janicki – Josema – Janza – Rasak – Nascrimento (81′ Hellebrand) – Lukoszek (81′ Ismaheel)  – Podoski (81′ Zahović) – Ambros (72′ Wojtuszek) – Buksa

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist – Zech – Malec – Koutris (Leo Borges) – Ulvestad – Grosicki (71′ Gamboa) – Gorgon (55′ Kurzawa) – Lukasiak -Bichakhchyan – Koulouris (82′ Paryzek)