W spotkaniach 9 kolejki PKO Ekstraklasy: Lech Poznań podejmował drużynę Śląska Wrocław, Raków Czestochowa mierzył się z Zagłębiem Lubin oraz Stal Mielec walczył z Motorem Lublin.

Stal Mielec vs Motor Lublin
W pierwszym niedzielnym pojedynku, mieliśmy starcie zespołów, które raczej w tym sezonie, będą walczyć jedynie o utrzymanie się w elicie – Stal Mielec u siebie podejmowała Motor Lublin.

W tym spotkaniu mogliśmy zobaczyć wiele groźnych akcji w szczególności w pierwszej połowie, pomimo tego padł zaledwie jeden gol i to w drugiej połowie. W 50 minucie bowiem piłkę prostopadłą w bocznym sektorze boiska dostał Dadok i bez przyjęcia posłał idealne dośrodkowanie na głowę Krykuna, a ten pewnie umieścił ją w siatce (1:0). Warta do odnotowania akcja miała miejsce jeszcze 3 minuty później, gdzie bramkarz Motoru po raz drugi musiał wyciągnąć futbolówkę z bramki. Ten gol jednak został unieważniony z wyniku dosyć wyraźnego spalonego i tak ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Stali 1:0.

Stal Mielec 1:0 Motor Lublin
Strzelec bramki: Krykun 50

Raków Częstochowa vs Zagłębie Lubin
Grad goli, za to mogliśmy obejrzeć w drugim dzisiejszym meczu, gdzie 3 w tabeli Ekstraklasy Raków Częstochowa mierzył się z Zagłębiem Lublin.

1 gol padł już w 10 minucie, gdy Berggren wtargnął w pole karne rywala i odegrał do lepiej ustawionego Kochergin, który strzelił skutecznie na bramkę rywali (1:0). W 33 minucie Zagłębie odpowiedziało. Marek Mróz przyjął piłkę w okolicach 20 metra boiska i przymierzył w samo okienko, nie pozostawiając bramkarzowi rywali absolutnie żadnych szans (1:1). Od tego momentu strzelał jednak tylko zespół z Częstochowy. Najpierw w 53 minucie Ameyaw posłał piłkę wzdłuż linii bocznej rywali do Kochergina. Ten ją przepuścił, bo był świadomy, że za jego plecami jest lepiej ustawiony Brunes, który strzelił gola od słupka bramki rywali (2:1). W 81 minucie Makuch w sytuacji z dwoma obrońcami przed sobą, mądrze poczekał na wybiegającego do przodu Berggrena, a ten idealnie przymierzył przy słupku rywala i podwyższył prowadzenie Rakowa (3:1). W 86 minucie sytuacja się powtórzyła. Znów Makuch odegrał piłkę do lepiej ustawionego kolegi z zespołu, a ten umieścił ją w siatce Lubina. Tylko tym razem adresatem tego podania był Otieno (4:1). Mecz zbliżał się ku końcowi, a Rakowowi ciągle było mało i 3 min później po kombinacyjnej akcji, którą zakończył Berggren, Raków zakończył ten mecz zwycięstwem aż 5:0.

Raków Częstochowa 5:1 Zagłębie Lubin
Strzelcy: Koczerhin 10, Mróz 33, Brunes 53, Berggren 81, 89, Otieno 87

Lech Poznań vs Śląsk Wrocław
W ostatnim starciu 9 kolejki PKO Ekstraklasy obecny lider tabeli Lech Poznań grał z wicemistrzem, czyli zespołem Śląska Wrocław, dla którego nowa kampania nie była usłana różami, gdyż ten zespół nie dość, że znajdował się na 2 miejscu, ale od końca, to jeszcze w tym sezonie nie wygrali.

Wspomniana przeze mnie statystyka Śląska pozostała bez zmian, ponieważ jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Lech. W 68 minucie Pereira dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Fiabemy, który odegrał do ustawionego tyłem Szymczaka, a młody zawodnik Lecha, niczym rasowy napastnik, zdołał się obrócić i umieścić piłkę w siatce rywali (1:0).

Lech Poznań 1:0 Śląsk Wrocław
Strzelec bramki: Szymczak