W ostatnim niedzielnym spotkaniu w ramach pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy Widzew Łódź zwyciężył u siebie z Puszczą Niepołomice 3:2.

Strzelanie rozpoczęła drużyna gości. Świetnym, podkręconym strzałem zza pola karnego popisał się Siemaszko, dzięki temu już 8. minucie gry Puszcza miała korzystny wynik. Widzew częściej był przy piłce, jednakże większe zagrożenie dla bramki rywala stwarzali dzisiejsi ligowi debiutanci. Gospodarze potrzebowali kilkadziesiąt minut na odpowiedź. Na stadionie w Łodzi padł kolejny spektakularny gol. Tym razem jego autorem był Alvarez. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Drugą odsłonę otworzyły ataki ze strony ekipy z Łodzi. Najpierw Komara próbował zaskoczył Pawłowski, jednak futbolówka po jego strzale została sparowana na rzut rożny. Owocem prób ofensywnych gospodarzy było trafienie Stępińskiego. Puszcza próbowała odpowiedzieć, lecz za każdym razem górą wychodziła defensywa rywali. Końcówka spotkania miała zaskakujący przebieg, gdyż w doliczonym czasie ujrzeliśmy aż dwie bramki. W 93 minucie znakomitą kontrę wyprowadzili łodzianie. Shehu podał do Ciganiksa, a ten świetnie wykończył akcje umieszczając piłkę w siatce. Na tamten moment wydawałoby się, że to już koniec strzelania. Puszcza jednak do końca nie straciła nadziei i w 99 minucie meczu po bramce Kidrica złapali kontakt z przeciwnikiem. Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w tym pojedynku.

Widzew Łódź – Puszcza Niepołomice 3:2 (1:1)

Składy:

Widzew: Ravas, Stępiński, Szota, Silva, Nunes, Kun, Hanousek, Terpiłowski, Alvarez, Pawłowski, Sanchez

Puszcza: Komar, Mroziński, Craciun, Sołowiej, Yakuba, Serafin, Hajda, Siemaszko, Cholewiak, Zapolnik, Kidrić