Dziś podczas 9. kolejki PlusLigi odbywało się bardzo ciekawe starcie. Aluron CMC Warta mierzyła się z Treflem Gdańsk. Oba zespoły walczyły o jednogłośne zwycięstwo, co tym samym pozwoliłoby zająć trzecie miejsce w tabeli.

Pierwszy set lepiej zaczęli siatkarze Zawiercia (4:1). Przy stanie 6:5 goście zaczęli bardziej atakować i starali się dogonić rywali. Późniejszy fragment gry to gra punkt za punkt. Obie drużyny popełniały wiele błędów serwisowych. Ekipa z Gdańska walczyła do końca, aby objąć prowadzenie na początku meczu, jednak zatrzymała się na 21. punkcie i nie mogła powstrzymać gospodarzy, którzy wygrali pierwszą partię 25:21.

Drugą partię ponownie lepiej zaczęli zawodnicy Aluron CMC – zdobyli trzy punkty z rzędu, w tym dwa po bloku zgarnął Bieniek. Szybko zyskali solidną przewagę (12:8). Byli pewniejsi siebie na boisku i wykorzystywali błędy Trefla oraz sami nie popełniali ich za wiele, choć chwilę później dali się zaskoczyć i końcowy fragment drugiej partii był bardzo zacięty i wyrównany (18:17). Goście wyrównali na 24:24, a potem mieli piłkę setową przy stanie 25:24 – koniec końców jej nie wykorzystali. Końcówka meczu to walka punkt za punkt i wymiana piłkami meczowymi. Ostatecznie Trefl zdołał się przełamać i doprowadził do remisu w setach, wygrywając drugą serię 31:29.

Warta po przegranej drugiej serii poszła za ciosem i nie dała szans Treflowi na podjęcie walki w trzeciej partii, którą wygrała 25:17 i tylko jeden set dzielił ją od wygrania całego spotkania.

Czwarty set to totalna dominacja gospodarzy. Idealna gra w bloku i wiele asów serwisowych pozwoliło Warcie na swobodną grę w końcówce i tym samym zwyciężyli 25:15 . oraz cały mecz 3:1.

Warta Zawiercie 3-1 Trefl Gdańsk (25:21, 29:31, 25:17, 25:15)

Składy:

Zawiercie: 4′ Luke Perry, 15′ Tavares Rodrigues, 18′ Kozłowski, 7′ Gregorowicz, 2′ Kwolek, 9′ Gąsior, 21′ Butryn, 6′ Schamlewski, 20′ Bieniek, 25′ Szalacha, 5′ Zniszczoł, 99′ Łaba, 17′ Clevenot.

Trefl: 7′ Pruszkowski, 10′ Droszyński, 11′ Kampa, 38′ Kapuściński, 8′ Koykka, 9′ Nasevich, 6′ Czerwiński, 3′ Martinez Franchi, 1′ Gałązka, 23′ Zaleszczyk, 12′ Urbanowicz, 35′ Sasak, 29′ Grzyb, 15′ Sawicki, 5′ Niemiec, 17′ Orczyk.