Dwa trudne sety, a następnie pełna dominacja. Tak można opisać zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla nad Treflem Gdańsk w ramach 8 kolejki PlusLIgi.

Początek tego starcia był zacięty, a żadna z ekip nie był w stanie przejąc inicjatywy. Jednak dwukrotnie zapunktował rozgrywający gości – Kamil Droszyński dzięki czemu gdańszczanie prowadzili 9:7. Goście błyskawicznie zniwelowali straty i na tablicy wyników widniał remis 9:9. Od tego momentu oglądaliśmy zacięty mecz i grę punkt za punkt. Końcówka należała już do gospodarzy, którzy po grze na przewagi wygrali 29:27.

Pierwsze akcje drugiej odsłony meczu również były wyrównane. Jednak tak samo jak w pierwszej partii to przyjezdni jako pierwsi wysunęli się na prowadzenie (10:7). Jastrzębianie wykorzystali błędy rywali i po chwili mieliśmy już wynik remisowy (11:11). W kolejnych fragmentach tego seta oglądaliśmy zacięte akcje z obu stron, a wynik oscylował wokół remisu. Tym razem końcówka należała do podopiecznych Mariusza Sordyla, którzy zachowali więcej zimnej krwi wygrywając 30:28.

Podrażnieni porażką w drugim secie gospodarze świetnie rozpoczęli trzecią partię szybko wychodząc na prowadzenie 4:1. Jastrzębianie znaleźli sposób na punktowanie rywali powiększając coraz bardziej nad nimi przewagę (12:8, 16:10). Ostatecznie podopieczni Marcelo Mendeza wygrali trzecią partię 25:20.

Także w czwartym secie gospodarze szybko zbudowali kilkupunktową przewagę nad rywalami z Gdańska (7:3). Świetnie na parkiecie prezentował się Tomasz Fornal dzięki, któremu Jastrzębianie powiększali swoją przewagę (13:5). Zawodnicy Trefla Gdańsk byli całkowicie rozbici i wszystko wskazywało na to, że gospodarze zamkną spotkanie w czterech setach. Tak też się stało i finalnie skutecznym atakiem Tomasza Fornala Mistrzowie Polski zakończyli czwarta partię wygrywając 25:13.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:1
(29:27, 28:30, 25:20, 25:13)

MVP: Tomasz Fornal 17 pkt