We wtorkowy wieczór miało miejsce starcie jedynego niepokonanego zespołu w PlusLidze – Jastrzębskiego Węgla z 5 ekipą obecnych rozgrywek – Treflem Gdańsk.

Jastrzębski Węgiel:
Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Jean Patry, Rafał Szymura, Jakub Popiwczak (L).

Trefl Gdańsk:
Jan Franchi Martínez, Karol Urbanowicz, Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Lukas Kampa, Voitto Köykkä (L)

Mecz rozpoczął się od zagrywki autowej Martíneza, lecz pierwszy set, od początku do w zasadzie samego końca, był niezmiernie wyrównany aż do stanu po 17. Wcześniej jedynie jastrzębianie parę razy zdołali wypracować dwupunktowe prowadzenie, które wkrótce tracili. Później z kolei dzięki skutecznej kontrze oraz błędzie przy rozegraniu Kampy, gospodarze wyszli na 3 punkty przewagi – 20:17. Jastrzębski Węgiel w końcówce nie zwolnił tempa i ostatecznie zwyciężył w 1 partii 25:20 i to nawet pomimo tylko 19% pozytywnego przyjęcia zagrywki.

Set 2 rozpoczął się od kilku dłuższych wymian i gry na kontakcie do stanu 6:5. Wtedy serią punktową, z Partym na zagrywce, popisali się liderzy PlusLigi, lecz chwilę później wdało się małe rozprężenie w ich szeregi i goście doprowadzili do remisu po 14. Gospodarze jednak odparli atak Trefla i dzięki dobrej formie na zagrywce oraz skutecznej grze systemem blok-obrona do końca tej partii już tylko powiększali przewagę. Ostatecznie ten set zakończył się wynikiem 25:20.

Początek 3 partii należał do Trefla Gdańsk. Goście po raz pierwszy wyszli na dwupunktowe prowadzenie – 7:5. Kilka akcji później z przechodzącej skutecznie wykończył Niemiec – 11:8, a po autowym ataku gdańszczanie powiększyli przewagę do czterech punktów – 16:12. Od tego momentu jastrzębianie podkręcili tempo i serią punktową doprowadzili do remisu po 16, dzięki blokom Hubera oraz autowym uderzeniu Martíneza. Oba zespoły na kontakcie weszły w decydującą fazę seta, a chwilę później do gry na przewagi. Pomimo wielu piłek setowych dla Gdańska, na podtrzymanie nadziei w tym spotkaniu, ostatecznie partię, a w konsekwencji mecz zakończył skuteczny blok Patry’ego 30:28.

Jastrzębski Węgiel vs Trefl Gdańsk 3-0 (25:20, 25:20, 30:28).

MVP: Tomasz Fornal (13 pkt)