Za nami pierwsze dwa dni rywalizacji w tegorocznej edycji PlusLigi. Po czterech spotkaniach liderem tabeli jest Projekt Warszawa, który jako jedyny nie stracił seta.

W jedynym piątkowym spotkaniu inaugurującym całe rozgrywki LUK Bogdanka Lublin sprawiła dużą niespodziankę pokonując 3:2 Aluron CMC Wartę Zawiercie. MVP spotkania został wybrany rozgrywający – Marcin Komenda.

W sobotę rozegrane zostały trzy pojedynki. Jako pierwsi na parkiecie warszawskiego Torwaru zmierzyli się siatkarze miejscowego PGE Projektu Warszawa oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Górą w tym starciu byli gospodarze, którzy zwyciężyli bez straty seta. Najbardziej wartościowym zawodnikiem został wybrany Bartłomiej Bołądź.

W drugim spotkaniu dnia zacięty mecz rozegrały Cuprum Stilon Gorzów i Trefl Gdańsk. Dość nieoczekiwanie to gorzowianie zwyciężyli 3:2.  Statuetkę MVP zdobył Chizoba Neves Atu.

Na zakończenie dnia Barkom Każany Lwów podejmował Jastrzębski Węgiel. Siatkarze ze Lwowa zdołali urwać seta, jednak całe spotkanie wygrali faworyzowani jastrzębianie, którzy domknęli mecz w czterech setach i zainkasowali komplet punktów. Indywidualne wyróżnienie odebrał Tomasz Fornal.

Aluron CMC Warta Zawiercie – LUK Bogdanka Lublin 2:3 (29:27, 22:25, 23:25, 25:20, 12:15)

PGE Projekt Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

Cuprum Stilon Gorzów – Trefl Gdańsk 3:2 (19:25, 25:19, 21:25, 25:22, 15:13)

Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel 1:3 (17:25, 14:25, 25:23, 21:25)