Sympatycy Plus Ligi z niecierpliwością wyczekiwali daty 13.09.2024. To właśnie w piątek zainaugurowany został sezon 2024/2025. W pierwszym meczu mierzyły się Aluron CMC Warta Zawiercie oraz Bogdanka LUK Lublin. Po pojedynku na pełnym dystansie lepsi okazali się siatkarze z Lublina.

Zacięta rywalizacja

Na pierwszą niespodziankę w tegorocznym sezonie Plus Ligi nie trzeba było długo czekać. Już w spotkaniu otwarcia pomiędzy Wicemistrzami Polski z Zawiercia, a skazywanym w tym starciu na porażkę Lublinianami wynik zaskoczył niejednego kibica. Mecz lepiej rozpoczęli Zawiercianie, którzy wypracowali kilku-punktową przewagę (8:5, 13:8). Różnica utrzymywała się dość długo (19:16). W końcówce seta przebudzili się podopieczni Massimo Bottiego. Po serii trzech punktów z rzędu wyrównali na 19:19 i walczyli w grze na przewagi, by ulec dopiero 27:29.

Podrażnieni takim obrotem spraw zawodnicy Bogdanki nie spuścili głów. W drugą odsłonę weszli niezwykle ofensywnie i znaleźli się na prowadzeniu (3:1, 5:3). Odpowiedź siatkarzy Michała Winiarskiego nadeszła błyskawicznie i już po chwili na tablicy wyników widniał remis (6:6). Od tego momentu gra toczyła się “punkt za punkt” aż do stanu 15:15. Wtedy ponownie na dwa oczka odskoczyli Lublinianie, którzy wytrzymali pogoń rywali i zwyciężyli w tej partii 25:22, doprowadzając do remisu w całym spotkaniu.

Trzeci set miał podobny przebieg. Znów jako pierwsi na prowadzeniu znaleźli się siatkarze z Lublina (3:1). Po raz kolejny różnica szybko została zniwelowana (4:4), a do końca tej partii toczyła się zacięta walka. Wicemistrzowie Polski ulegli w niej 22:25. Tym samym Lublinianie wyszli na prowadzenie 2:1 w meczu. Do pełni szczęścia brakowało im już tylko jednego seta.

Wyraźny set dla Zawiercia

Czwarta partia była pierwszą, w której zarysowała się wyraźna dominacja jednego z zespołów. Pierwsza na prowadzeniu znalazła się Warta (7:5) i choć Bogdanka ambitnie próbowała gonić wynik, to różnica nie ulegała zmniejszeniu (11:8, 13:9). Zawiercianie wygrali pewnie 25:20, a tym samym doprowadzili do tie-breaka.

Zwycięstwo Lublinian

W tie-breaku Lublinianie po raz kolejny udowodnili, że poddawanie się nie leży w ich naturze. Nie tylko rozpoczęli tego seta z wysokiego “C” (6:2), ale zdołali utrzymać dystans do samego końca. W ostatecznym rozrachunku zwyciężyli 15:12, a w całym spotkaniu 3:1 i zapisali pierwsze zwycięstwo na swoim koncie.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Kwolek, Łaba, Tavares, Butryn, Zniszczoł, Gladyr, Perry oraz Nowosielski, Rajsner, Ensing.

Bogdanka LUK Lublin: Komenda, Sasak, McCarthy, Grozdanow, Sawicki, Tuinstra, Hoss oraz Malinowski, Wachnik, Słotarski, Czyrek.