Zaksa Kędzierzyn-Koźle pokonała na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Dla kędzierzynian to pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie, Olsztynianie po raz trzeci musieli uznać wyższość rywali.

Oba zespoły przed tym meczem znajdowały się w dolnej części tabeli obecnych zmagań w Pluslidze. Zaksa wróciła do gry po przerwie spowodowanej wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej przez powódź. Wcześniej na inaugurację byli natomiast gorsi w spotkaniu z Projektem Warszawa. Dziś zespół Andrea Gianiego musiał radzić sobie bez kontuzjowanych Bartosza Kurka i Jakuba Szymańskiego. Dla Olsztynian początek sezonu również nie przebiegał optymistycznie. Indykpol najpierw przegrał ze Skrą Bełchatów, a następnie uległ Ślepsku Suwałki.

Początek rywalizacji stał na bardzo wyrównanym poziomie, później rytmu w żagle nabrali jednak przyjezdni i zbudowali wysoką przewagę. W końcówce seta było to aż 8 punktów więcej od rywali. Pozwoliło to na bezpieczne zamknięcie pierwszej partii. Dokonał tego Mateusz Rećko, Zaksa wygrała 25-17.

W kolejnej odsłonie spotkania role się jednak odwróciły. Tym razem to Olsztynianie wypracowali sobie sześciopunktowe prowadzenie (23-17) i wydawało się, że pewnie dążą do wyrównania rezultatu. Zaksa nie dała się jednak tak łatwo pokonać i po skutecznej pogoni doprowadziła do remisu. Konieczna była gra na przewagi, w niej lepszy okazał się Indykpol, który wygrał drugą partię 27-25.

W trzecim secie kędzierzynianie znów wrócili na zwycięską drogę. Pomimo zmian w szeregach gospodarzy, Olsztynianie nie mogli znaleźć sposobu na świetnie radzących sobie rywali. Przyjezdni zagrali cały set pod swoje dyktando i pewnie wygrali 25-20.

Początek czwartej odsłony po raz kolejny przyniósł odwrócenie ról. Olsztynianie osiągneli wysoką przewagę, ale ostatecznie nie zdołali jej utrzymać. Kędzierzynianie po raz kolejny skutecznie dogonili rywali, a w końcówce okazali się być górą. W ten sposób trzy punkty wpadły na konto Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Mateusz Rećko.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:17, 27:25, 25:20, 25:21)

ZAKSA: Poręba, Szymura, Rećko, Janusz, Takvan, Grobelny, Shoji  oraz Chitigoi, Kubicki, Urbanowicz

AZS: Szerszeń, Hadrava, Jakubiszak, Cieślik, Karlitzek, Tervaportti, Hawryluk  oraz Jankiewicz, Gąsior, Armoa, Majchrzak, Janikowski, Siwczyk

MVP: Mateusz Rećko