W drugim z czwartkowych spotkań w ramach 18. kolejki PlusLigi Warta Zawiercie podejmowała u siebie Resovię Rzeszów.

W mecz lepiej weszli rzeszowianie, szybko wychodząc na prowadzenie 3:0. Po kilku minutach na tablicy wyników widniał już rezultat 10:2, a po bloku Boyera było 14:5. Gospodarze nieco podgonili wynik, doprowadzając do stanu 9:15, a później (po bloku Clevenota) – 15:20. W końcowej fazie seta zawiercianie starali się jeszcze walczyć. W samej końcówce natomiast gra toczyła się punkt za punkt. Lepsi okazali się goście, wygrywając 25:21.

Druga partia od początku była wyrównana. Gra przez długi czas toczyła się niemalże punkt za punkt. Czteropunktową przewagę zbudowali w końcu siatkarze z Zawiercia, którzy po asie serwisowym Butryna prowadzili 12:8. Rywalizacja w dalszym ciągu przebiegała niezwykle zaciekle, jednak cały czas lekką przewagę punktową utrzymywali gospodarze. Im bliżej była końcówka seta, tym prowadzenie zawiercian rosło. Ostatecznie drugą odsłonę gry zakończył atakiem Butryn (25:18), dając wyrównanie w całym spotkaniu.

Trzeci set również rozpoczął się od gry punkt za punkt. Jako pierwsi dwupunktową przewagę wypracowali zawiercianie po asie serwisowym Tavaresa Rodriguesa (6:4). Następnie na kilkupunktowe prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga ekipa. Przez dłuższy czas wydawało się, że w lepszej sytuacji są rzeszowianie, ale rywale wyrównali przed samą końcówką, doprowadzając do stanu 22:22. Rywalizacja ponownie toczyła się punkt za punkt i do rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, a szczególnie Butryn, który zakończył seta dwoma asami serwisowymi (29:27).

W czwartą odsłonę spotkania nieco lepiej zdawali się wejść goście, prowadząc 3:1. Rywale szybko jednak doprowadzili do wyrównania (4:4), a następnie wyszli na prowadzenie. Po kolejnym asie serwisowym Butryna na tablicy wyników mieliśmy już 13:8 na korzyść gospodarzy. Od tej chwili gra była bardziej wyrównana, ale goście nie zdołali już odwrócić losów meczu. Zakończył go punktowym atakiem Butryn.

PlusLiga, 18. kolejka: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (21:25, 25:18, 29:27, 25:23)

Aluron Warta Zawiercie: Luke Perry, Miguel Tavares Rodrigues (2), Michał Kozłowski, Szymon Gregorowicz, Bartosz Kwolek (6), Daniel Gąsior, Karol Butryn (24), Mariusz Schamlewski, Mateusz Bieniek (7), Michał Szalacha, Miłosz Zniszczoł (6), Patryk Łaba (2), Samuel Cooper, Tomasz Kalembka, Trevor Clevenot (18)

Asseco Resovia Rzeszów: Fabian Drzyzga, Jakub Dopart, Łukasz Kozub (1), Paweł Kędzierski, Michał Potera, Paweł Zatorski, Adrian Staszewski, Bartłomiej Mordyl (6), Jakub Bucki, Jakub Kochanowski, Karol Kłos (10), Klemen Cebulj, Konrad Szpakowski, Stephen Boyer (20), Yacine Louati (11)