Pływanie: Katarzyna Wasick i Justina Kozan Mistrzyniami Europy!

Katarzyna Wasick po raz pierwszy w historii została indywidualną mistrzynią Europy w pływaniu! Polka była dzisiaj najszybsza w Lublinie na 50 metrów stylem dowolnym i zdobyła pierwsze złoto mistrzostw dla naszej kadry! Drugi złoty krążek oraz rekord Polski dołożyła z kolei Justina Kozan!
Katarzyna Wasick była jedną z dwóch naszych największych gwiazd tych mistrzostw i szans na złoty medal i te marzenia zrealizowała! Polka po raz pierwszy w karierze stanęła na najwyższym stopniu podium w dodatku przed własną publicznością. Wasick wygrała z czasem 23.20 będąc szybszą o ponad dwie dziesiąte sekundy od Francuzki Beryl Gastaldetto.
Ostatnim indywidualnym występem w arenie Aqua Lublin w wykonaniu Polaków był występ na 400 metrów stylem zmiennym z Justin Kozan. Polka która w eliminacjach zajęła piąte miejsce zachwyciła w sesji finałowej bijąc rekord Polski i zdobywając złoto mistrzostw Europy! Polka po pierwszych dwóch stylach zajmowała szóste miejsce następnie zaczęła odrabiać w żabce wskakując na podium, a w stylu dowolnym zmiotła rywalki zdobywając złoto w wielkim stylu! Nasza reprezentantka zdobyła drugi złoty medal dla Polski w Lublinie oraz pobiła rekord Polski Katarzyny Baranowskiej. Justina Kozan jest objawieniem tego sezonu i już staje się liderką kadry.
Kolejne ogromne powody do radości mieliśmy podczas rywalizacji na 200 metrów stylem motylkowym mężczyzn. Bracia Chmielewscy uradowali publiczność zgromadzoną na pływalni w Lublinie zdobywając dublet! Polacy walczyli ze Szwajcarem Pontim starając się odebrać mu złoty medal jednak rywal okazał się dzisiaj silniejszy. Krzysztof Chmielewski wywalczył swój kolejny srebrny seniorski medal natomiast dla Michała Chmielewskiego to drugi brązowy medal mistrzostw Europy seniorów natomiast pierwszy na krótkim basenie.
Ósme miejsce na 50 metrów stylem klasycznym zajęła Dominika Sztandera. Tutaj mamy lekki zawód, gdyż liczyliśmy, tak jak pewnie i sama żabkarka na lepszy rezultat. Na zakończenie mistrzostw oglądaliśmy finał sztafety 4×50 metrów stylem zmiennym. Polki płynęły w składzie: Adela Piskorska, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz i Katarzyna Wasick które zajęły czwarte miejsce. Polska kończy mistrzostwa Europy w Lublinie na krótkim basenie z ośmioma medalami!