W piątek reprezentacja Polski chciała kontynuować dobrą passę z czwartku, kiedy to Biało-czerwoni zdobyli aż 4 medale. Dzisiaj Polacy wystartowali w czterech finałach z udziałem Pauliny Pedy, Kamila Sieradzkiego, Ksawery Masiuka, oraz sztafety 4×100 metrów mixa kraulem.

4×100 m mix stylem dowolnym:
W finale tej sztafety Polskę reprezentowali Mateusz Chowaniec, Kamil Sieradzki, Zuzanna Famulok oraz Kornelia Fiedkiewicz.

Dobry start w tej konkurencji dał na pierwszej zmianie Chowaniec. Po niej Polacy zajmowali 2 pozycję, a przegrywali jedynie ze sztafetą Serbską. Sieradzki również utrzymał Biało-czerwonych w czołówce. Najgorszą zmianę dała Famulok, przez którą spadliśmy na 5 miejsce. Na nasze szczęście, Fiedkiewicz zamknęła tę sztafetę w wyśmienity sposób. Po jej pierwszych 50 m byliśmy już na 3 lokacie, a chwilę później wyprzedziła jeszcze reprezentantkę Niemiec, dzięki czemu zdobyliśmy srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium znalazła się sztafeta Węgier.

50 m stylem grzbietowym:
Wcześniej, pierwszy srebrny medal dzisiaj dla Polski zdobył Ksawery Masiuk. Zawodnik naszej kadry w swoim starcie znalazł się w “kanapce” Greków, ponieważ przegrał on tylko i wyłącznie z Apostolosem Christouem a podium uzupełnił Evangelos Makrygiannis.

Pozostałe finały:
W pozostałych finałach brali udział Kamil Sieradzki podczas 200 m stylem dowolnym oraz Paulina Peda podczas 100 m stylem motylkowym. Oboje już od startu w swoich konkurencjach nie wiedli prymu i dlatego niestety oboje zakończyli na 7 lokacie.

Półfinały:
Oprócz finałów Polacy wzięli udział również w 6 półfinałach. W nich zwyciężyli Krzysztof Chmielewski w konkurencji 200 m motylkiem oraz Adela Piskorska podczas 100 m stylem grzbietowym. Do finałów awansowali również Michał Chmielewski – 200 m grzbietem oraz Kornelia Fiedkiewicz – 50 m kraulem. Przez ten etap nie przebrnęli niestety: Jan Kałusowski, Anna Dowgiert oraz Laura Bernat.