Szósty dzień Mistrzostw Europy w pływaniu za nami. Dzisiaj biało-czerwonym udało się wywalczyć 6 medali, w tym ten jeden najcenniejszy, złoty. Dzięki czemu, Polacy mają już na koncie 11 “krążków” podczas tego turnieju.
100 m stylem grzbietowym:

Wśród Pań, najlepsza na tym dystansie okazała się Polka – Adela Piskorska. Reprezentantka Polski ukończyła zawody z czasem 59,79 s, co pozwoliło jej stanąć na najwyższym stopniu podium. Podium uzupełniły Danielle Hill (1:00,19) oraz Roos Vanotterdijk (1:00,58).

Panowie rywalizowali dzisiaj w półfinale na tym dystansie. O awans do finału walczyło dwóch biało-czerwonych: Ksawery Masiuk oraz Kacper Stokowski. Obaj pływacy w pewnym stylu awansowali do jutrzejszego finału, zajmując odpowiednio 3 i 4 czas półfinału.

4×200 m stylem dowolnym mikst:

Biało-czerwoni w ostatniej konkurencji dnia wystąpili w składzie: Bartosz Piszczorowicz, Kamil Sieradzki, Wiktoria Guść oraz Zuzanna Famulok. Polacy mimo tego, że po dwóch zmianach prowadzili stawkę, ukończyli ostatecznie zawody na drugim miejscu, ustępując tylko Węgrom. Reprezentanci Polski zakończyli bieg z wynikiem 7:35,08. Podium uzupełniła reprezentacja Niemiec (7:35,56)

200 m stylem motylkowym:

Dwóch pływaków, Krzysztof i Michał Chmielewscy, reprezentowali Polskę na tym dystansie. Był to bardzo udany wyścig, ponieważ obaj uplasowali się na podium. Krzysztof Chmielewski (1:54;78) zakończył zmagania na drugim miejscu, ze stratą zaledwie 0,3 sekundy do triumfującego Kristofa Milaka (1:54,43). Michał Chmielewski był trzeci z czasem 1:55,51.

Aleksandra Knop walczyła o awans do finału na tym dystansie. Niestety, Polka zajęła w półfinale 9 miejsce i zabraknie jej w jutrzejszym finale.

Pozostałe dystanse:

Kornelia Fiedkiewicz zajęła 4 miejsce w finale na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Polce zabrakło 3 setnych sekundy do podium, rywalizację zwyciężyła Petra Senaszky.

Piotr Ludwiczak oraz Paweł Juraszek walczyli o awans do finału na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Ludwiczak uplasował się na 7 miejscu z czasem 22,08 i wywalczył miejsce w jutrzejszym finale. Niestety, Paweł Juraszek zajął miejsce 11, które już nie jest premiowane awansem do finału.

O awans do finału walczyła również Dominika Sztandera. W półfinale na dystansie 50 metrów stylem klasycznym Polka zajęła drugie miejsce i w pewnym stylu awansowała do finału z czasem 30,86.