W niedzielny poranek czasu polskiego rozpoczęły się pływackie Mistrzostwa Świata w Fukuoce. Polacy pierwszego dnia eliminacji zaprezentowali się słabo na basenie. Spośród pięciu konkurencji, w których startowali w żadnej nie udało się zdobyć przepustki do półfinału.

W eliminacjach na 400. metrów stylem dowolnym popłynął Krzysztof Chmielewski. Polski pływak zajął końcowo dwudzieste drugie miejsce z czasem 3:49,90. To nie miało prawa dać mu przepustki do 1/2 finału.

Miejsce wyżej uplasowała się Paulina Peda startująca na 100. metrów stylem motylkowym. Jej wynik 59,34 s. nie wystarczył do półfinału.

Daleko w stawce prawie dziewięćdziesięciu pływaków znalazł się Adrian Jaśkiewicz, który przepłynął 50. metrów stylem motylkowym w czasie 23,85 s, co dało dopiero trzydzieste ósme miejsce.

Na 100. metrów stylem klasycznym oglądaliśmy Dawida Wiekiere. Polak w końcowym rozrachunku uplasował się na dwudziestej drugiej lokacie z czasem 1:00,89.

Na koniec mieliśmy występ polskiej sztafety 4×100 metrów stylem dowolnym. Kamil Sieradzki, Kacper Stokowski, Adrian Jaśkiewicz oraz Ksawery Masiuk zakończyli eliminację na czternastej pozycji z rezultatem 3:15,55.

Czekamy na lepsze wieści w kolejnych dniach z japońskiego basenu!