Kolejne świetne wieści napływają do nas z Saloników, gdzie trwają Mistrzostwa Europy do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Złoty medal na greckich pomostach wywalczył Dawid Lisiak, a na koniec siódmego dnia zmagań brązowy krążek zdobyła Iga Burda!

Złoty Dawid Lisiak

W siódmym dniu rywalizacji na pomostach w greckich Salonikach na Mistrzostwach Europy do lat 17 w kategorii do 81 kilogramów przystąpił aktualny brązowy medalista Mistrzostw Globu sprzed roku, czyli Dawid Lisiak.

Polak od początku był upatrywany w gronie faworytów do wywalczenia złotego medalu i z tej roli wywiązał się w 100%. Biało-Czerwony zdobył aż trzy medale z najcenniejszego kruszcu. Wyrwał 133 kg, a w podrzucie zaliczył 167 kg, co dało łącznie 300 kilogramów i tytuł Mistrza Europy. Co więcej, ustanowił nowy rekord Polski w podrzucie. Dawid srebrnego medalistę — Artura Shchohaleua wyprzedził o jedenaście kilogramów. Warto dodać, że młody reprezentant Polski obchodzi dzisiaj urodziny. W tej samej kategorii Florian Dąbek zajął siódme miejsce (126+ 148 kg).

Brąz Igi Burdy

Z kapitalnej strony zaprezentowała się również Iga Burda, która na niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata zajęła czwarte miejsce. Polka wystartowała w kategorii do 71 kg. Biało-Czerwona wyrwała 88 kilogramów, co na półmetku rywalizacji dało jej najniższy stopień podium. W podrzucie Polka również uplasowała się na trzeciej pozycji – 109 kg, co finalnie w dwuboju dało 1971 kilogramów i brązowy medal Mistrzostw Europy. Iga do Mistrzyni Starego Kontynentu straciła zaledwie cztery kilogramy, a do srebrnej medalistki dwa.