Kolejne dobre wieści napływają do nas z Grecji, gdzie trwają Mistrzostwa Europy do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. W kategorii do 81 kilogramów złoty medal wywalczyła Julia Machniewska. Z kolei mały brązowy krążek za rwanie zdobył Szymon Grzymała.

Mały medal za rwanie

Ósmy dzień zmagań w greckich Salonikach rozpoczął się od medalu pocieszenia dla Szymona Grzymały w kategorii do 89 kilogramów. Polak wyrwał ciężar, który ważył 134 kg, co na półmetku rywalizacji dało mu trzecie miejsce, a co za tym idzie najniższy stopień podium. Szymon gorzej poradził sobie w podrzucie (czwarty wynik). Finalnie w dwuboju (134+156 kg) dało to najgorszą dla sportowca 4. lokatę. Co więcej, Biało-Czerwony przegrał medal o dwa kilogramy, paląc dwie pierwsze próby.

Drugi z naszych reprezentantów — Tymoteusz Biadalski z wynikiem 270 kg został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

Julia Machniewska Mistrzynią Europy!

Chwilę później na pomoście pojawiła się Julia Machniewska, startując w kategorii do 81 kilogramów. Polka po rwaniu, gdzie zaliczyła trzy próby (82, 84 i 86 kg) miała już zapewniony mały złoty medal za tę konkurencję. Nieco słabiej poradziła sobie w podrzucie, gdzie z wynikiem 108 kilogramów zdobyła srebrny krążek. Najważniejszą informacją jest jednak fakt, że Polka okazała się najlepsza w dwuboju (194 kg), zostając MISTRZYNIĄ EUROPY DO LAT 17, pokonując dwie Turczynki — Pehlivan i Sevim.