Reprezentanci Polski nie zwalniają tempa w odbywających się mistrzostwach Europy U20 i U23 w Bukareszcie. Do swojego dorobku dołożyli złoto i dwa brązy.

W czwartkowych zmaganiach w stolicy Rumunii zobaczyliśmy Monikę Szymanek i Małgorzatę Myjak. Polki zaprezentowały się znakomicie, zdobywając kolejno złoty i brązowy krążek.

Szymanek po emocjonującej walce wywalczyła 1. miejsce, uzyskując w dwuboju 184 kg (79 kg + 105 kg). Zawodniczka klubu LKS Dobroszyce została mistrzynią Europy do lat 23 w kategorii do 55 kg. Warto dodać, iż przy okazji pobiła pięć rekordów Polski! Tuż za naszą reprezentantką uplasowała się Niemka – Annika Pilz (183 kg). Podium uzupełniła Turczynka – Burcu Alici (182 kg).

W tej samej wadze, lecz w grupie juniorek wystąpiła Myjak. Polka dzielnie wywalczyła medal brązowego kruszcu, z wynikiem 176 kg (83+93). Mistrzynią została Andreea Cotruta z Rumunii (198 kg), zaś srebro należało do Włoszki – Celine Ludovica Delia (194 kg).

Ze swojego występu zadowolony może być Hubert Pietrzak, który w piątkowy poranek zajął 3. lokatę w dwuboju, po bratobójczej walce z Marcinem Wiatrowiczem w kategorii do 67 kg. Podopieczny klubu TS Nida Nidzica uzyskał wynik 262 kg (117 + 145). Tylko kilogram mniej miał jego kolega z reprezentacji, który tym samym uplasował się tuż za czołową trójką zawodów. Świetny start Wiatrowicza został nagrodzony. Bowiem zdobył “mały” brązowy krążek za rwanie.