Czas na podsumowanie startów reprezentantów Polski w Mistrzostwach Europy U20 i U23 w podnoszeniu ciężarów. Zmagania odbyły się w dniach 25 lipca – 3 sierpnia w Bukareszcie.

Na pomoście w stolicy Rumunii zobaczyliśmy 30. naszych sztangistów. Do kraju wrócą z dorobkiem ośmiu medali w dwuboju – pięć wśród juniorów U20 (1 złoty, 1 srebrny, 3 brązowe) oraz trzy wśród młodzieżowców (1 złoty, 2 brązowe).

Złoto:
Martyna Dołęga (WLKS Siedlce Nowe Iganie) – Kobiety U20 – Kategoria 71 kg – 1. miejsce (216 kg)
Monika Szymanek (LKS Dobryszyce) – Kobiety U23 – Kategoria 55 kg – 1. miejsce (184 kg)
Srebro:
Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko) – Kobiety U20 – Kategoria 49 kg – 2. miejsce (161 kg)
Brąz:
Małgorzata Myjak (LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl) – Kobiety U20 – Kategoria 55 kg – 3. miejsce (176 kg)
Monika Marach (MKS Atleta Gdańsk) – Kobiety U20 – Kategoria 71 kg – 3. miejsce (213 kg)
Hubert Pietrzak (TS Nida Nidzica) – Mężczyźni U20 – Kategoria 67 kg – 3. miejsce (262 kg)
Patryk Bęben (CLKS Mazovia Ciechanów) – Mężczyźni U23 – Kategoria 81 kg – 3. miejsce (320 kg)
Bartłomiej Adamus (Zawisza Bydgoszcz) – Mężczyźni U23 – Kategoria 102 kg – 3. miejsce (350 kg)

Juniorki wygrały klasyfikację punktową, zaś juniorzy zajęli 3. miejsce. Mężczyźni do lat 23 uplasowali się na 5. pozycji, a wśród kobiet możemy cieszyć się z wysokiej 6. lokaty!