Puszcza Niepołomice zremisowała 2:2 z Ruchem Chorzów w sobotnim meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy! Gospodarze prowadzili już 2:0 po dublecie Łukasza Sołowiej, ale ,,Niebiescy” w doliczonym czasie gry uratowali jeden punkt.

Ciężki okres przechodzi w ostatnim czasie Ruch Chorzów. ,,Niebiescy” w środę sensacyjnie przegrali z III-ligowymi rezerwami Legii w Fortuna Pucharze Polski, a w ekstraklasie po raz ostatni zwyciężyli w lipcu. Niewiele wyglądają rezultaty beniaminka z Niepołomic, który aktualnie otwiera strefę spadkową.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do podopiecznych Tomasza Tułacza. W 35. minucie wynik spotkania otworzył Łukasz Sołowiej. Kilka minut później ręką w polu karnym zagrał Szymański, a po analizie VAR sędzia wskazał na jedenastkę. Michał Buchalik obronił strzał Marcela Pięczka, ale Patryk Sikora za wcześnie wbiegł w pole karne przez co rzut karny został powtórzony. Tym razem do piłki podszedł Sołowiej, który pewnie zamienił jedenastkę na bramkę zdobywając drugą bramkę dla ,,Żubrów” w tym spotkaniu.

Skuteczni rezerwowi

Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Wreszcie w 66. minucie Tomasz Swędrowski pięknym strzałem z dystansu strzelił bramkę kontaktową.

Chorzowianie do końca walczyli o wyrównanie. Długo nie mogli się przełamać, a na decydujący moment przyszedł w ostatniej akcji spotkania. Swędrowski dograł do środka, a Feliks główką zdobył gola na wagę remisu. Obaj strzelcy bramek dla Ruchu pojawili się na boisku dopiero po przerwie.

Wynik remisowy zapewne bardziej zadowala gości niż Niepołomiczan, którzy w ostatnich sekundach wypuścili zwycięstw0. W następnej kolejce Puszcza pojedzie do Poznania, natomiast Ruch podejmie przed własną publicznością Pogoń Szczecin.

Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów 1:0 (1:0)

Bramki: Sołowiej 35, 45+4  – Swędrowski 66, Feliks 90+4

Puszcza Niepołomice: 48. Zych – 6. Pięczek, 5. Stępień, 27. Sołowiej, 3. Yakuba – 93. Poczobut (9. Siemaszko 70′), 10. Tomalski (70. Hajda 78′), 21. Koj, 11. Cholewiak (17. Bartosz 78′) – 25. Zapolnik

Ruch Chorzów: 1. Buchalik – 26. Michalski (18. Steczyk 65′), 77. Bartolewski, 21. Sadlok, 5. Wójtowicz – 8. Sikora (7. Letniowski 81′), 70. Kozak, 20. Szymański, 28. Podstawski (19. Feliks 46′), 6. Swędrowski – 95. Szczepan