Za nami piątkowe mecze Fortuna 1. Ligi! Chrobry Głogów bezbramkowo zremisował z Odrą Opole, a Lechia Gdańsk w ostatnich sekundach wyszarpała punkt z Górnikiem Łęczna.

W pierwszym dzisiejszym meczu zamykający tabelę Chrobry podejmował przed własną publicznością lidera z Opola. Choć oba zespoły dzieli aż osiemnaście miejsc różnica ta nie była widoczna na boisku, a spotkanie nie przyniosło większych emocji

Gorąco zrobiło się dopiero w 76. minucie, kiedy po dograniu Tomasa Mikinica piłkę w siatce umieścił Mateusz Kamiński. Goście już cieszyli się z trafienia obrońcy Odry, ale ostatecznie po wideoweryfikacji gol został anulowany. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 0:0. Opolanie na czas przerwy reprezentacyjnej pozostaną na pierwszym miejscu, natomiast Chrobry przynajmniej do niedzieli wyprzedza Resovię.

Chrobry Głogów – Odra Opole 0:0

Składy:

Chrobry: Damian Węglarz – Natan Malczuk, Mavroudis Bougaidis, Artur Bogusz (58′ Patryk Plewka), Patryk Mucha, Robert Mandrysz, Dawid Hanc (58′ Jesus Paz), Mateusz Ozimek (72′ Szymon Bartlewicz), Bartosz Biel (84′ Kamil Wojtyra), Kacper Tabiś, Mikołaj Lebedyński

Odra: Artur Haluch – Mateusz Spychała, Jiri Piroch, Mateusz Kamiński, Jakub Szrek, Rafał Niziołek, Adrian Purzycki, Din Sula, Borja Galan, Jakub Antczak (90′ Michał Surzyn), Dawid Czapliński (70′ Tomas Mikinic)

Remis rzutem na taśmę

Nieco więcej działo się wieczorem w Gdańsku, gdzie Lechia mierzyła się z wiceliderem z Łęcznej.

Od pierwszych minut przy piłce częściej utrzymywali się gospodarze, ale z ich posiadania niewiele wynikało. W 34. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Biało-Zielonych zrobiło się zamieszanie, a piłkę pod poprzeczkę z bliskiej odległości posłał Kamil Podliński.

Po zmianie stron gdańszczanie wciąż nie byli w stanie sprostać dobrze spisującej się obronie zespołu z Lubelszczyzny. Przełamanie nadeszło dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry. Tomasz Neugebauer, który kilka minut wcześniej wszedł z ławki uderzył w prawy górny róg i uratował punkt dla swojego zespołu.

Górnik pozostał na pozycji wicelidera, a Lechia aktualnie znajduje się o trzy miejsca niżej.

Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna 1:1 (0:1)

Bramki: Tomasz Neugebauer 90+5  –  Karol Podliński 34

Lechia: Sarnawski – Bugaj, Chindris, Olsson, Kałahur – Żelizko, Kapić (84 Neugebauer) – Mena (70 Sypek), Fernandez (70 D’Arrigo), Chłań – Bobcek (70 Zjawiński)

Górnik: Gostomski – Cisse, Klemenz, de Amo – Zbozień, Deja (84 Pawlik), Kryeziu, Grabowski (84 Dziwniel) – Żyra (79 Durmus), Łukasiak (71 Janaszek) – Podliński (71 Gąska)