W drugim spotkaniu siatkarskich Mistrzostw Europy do lat 18 Biało-Czerwoni pewnie pokonali Austriaków 3:0 i po dwóch meczach zajmują pozycję lidera w grupie.

Reprezentanci Polski dobrze weszli w mecz, od początku utrzymując kilkupunktową przewagę nad rywalami. Nerwowo zrobiło się mniej więcej od połowy seta, kiedy to Austriacy doprowadzili do wyrównania (14:14). Od tej chwili rywalizacja toczyła się niemalże punkt za punkt i żadna z drużyn nie zdołała wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Dobrze dysponowani Polacy zachowali jednak więcej zimnej krwi w końcówce i wygrali inauguracyjną partię 25:23.

Druga odsłona spotkania również od początku układała się lepiej dla Biało-Czerwonych. Po upływie kilku minut przewaga zaczęła być już bardzo widoczna. Podopieczni Jacka Nawrockiego prowadzili bowiem różnicą aż ośmiu punktów (11:3). Pomagały nam również błędy popełniane przez rywali. Tym razem nie zdołali oni wyrównać stanu gry i resztę seta zupełnie zdominowała reprezentacja Polski, wygrywając go 25:14.

W trzeciej partii ponownie bardzo szybko na prowadzenie wyszli Biało-Czerwoni (3:0). Polacy po raz kolejny spokojnie kontrolowali przebieg rywalizacji i utrzymywali kilkupunktową przewagę (8:3). Fantastycznie, podobnie jak w poprzednim secie, funkcjonował polski blok. Sama końcówka trzeciej partii również była fenomenalna w wykonaniu naszych młodych siatkarzy, którzy ostatecznie wygrali ją 25:13 i odnieśli zwycięstwo w całym spotkaniu 3:0.

Mistrzostwa Europy U18, faza grupowa: Polska – Austria 3:0 (25:23, 25:14, 25:13)

Polska: Maksymilian Durski, Maciej Drąg, Bartosz Chrzanowski, Patryk Dudek, Marcel Kiciński, Tymoteusz Lenik, Marcel Schadach (libero) oraz Jakub Szczurowski (libero), Filip Falkowski, Szymon Pobrotyn