To już czwarta edycja Ligi Narodów UEFA. Reprezentacja Polski ponownie gra w dywizji A. Dziś w pierwszym spotkaniu Biało-Czerwoni mierzyli się na wyjeździe z reprezentacją Szkocji. Polacy zwyciężyli spotkanie 3:2 – to historyczne zwycięstwo nad Szkotami. Bohaterem meczu został Nicola Zalewski, który wywalczył dwa rzuty karne.

Polska 3:2 Szkocja

Bramki: 8′ Szymański, 44′ (K) Lewandowski, 46′ Gilmour, 76′ McTominay, 90+8′ (K) Zalewski.

Pierwszą połowę bardzo agresywnie zaczęli Szkoci, którzy walczyli o każdą piłkę. W 8. minucie po odbiorze Urbańskiego piłkę dostał Lewandowski, który podał do Szymańskiego, a ten oddał mocny strzał — futbolówka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wpadła do bramki i tym samym Polska objęła prowadzenie 1:0. Chwilę później gospodarze mogli wyrównać — w trakcie chaosu w polu karnym Polaków sytuację opanował Bułka. W 23. minucie po rzucie wolnym Szkocji do naszej bramki trafił McTominay — sędzia anulował gola, ponieważ zawodnik zagrał ręką. Polacy przez większość czasu się bronili i nie potrafili utrzymać piłki przez dłuższą chwilę. Straszne błędy popełniał Jakub Kiwior, który ewidentnie odstawał fizycznie od innych piłkarzy. W 43. minucie Zalewski wbiegł w pole karne Szkotów, a tam został sfaulowany. Tym samym sędzia wskazał na jedenastkę, którą pewnie wykonał Lewandowski.  Więcej goli w pierwszej części spotkania nie padło — Polska prowadziła z reprezentacją Szkocji 2:0.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, którzy szybko zdołali zdobyć gola kontaktowego — Bułkę pokonał Gilmour. Szkoci ciągle atakowali i byli bardzo zmotywowani. Natomiast Polacy podupadli, a ich gra wyglądała nienajlepiej. W 76. minucie gospodarze dopięli swego i strzelili gola na 2:2, a na listę strzelców wpisał się Scott McTominay. W końcówce spotkania ponownie widzieliśmy znakomity rajd Zalewskiego w pole karne Szkotów, po którym Polak wywalczył rzut karny. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie ją wykorzystał — bramka dała zwycięstwo Polakom w tym ciężkim meczu i ważne punkty na początek rywalizacji w Lidze Narodów UEFA.

Składy:

Szkocja: Angus Gunn – Anthony Ralston, Grant Hanley, Scott McKenna, Andrew Robertson – Billy Gilmour, Kenny McLean – John McGinn, Scott McTominay, Ryan Christie – Lyndon Dykes.

Polska: Marcin Bułka – Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior – Przemysław Frankowski, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Kacper Urbański, Nicola Zalewski – Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski.