Reprezentacja Polski w czwartym spotkaniu eliminacji do Euro 2024 podejmowała dziś na PGE Narodowym Wyspy Owcze. Biorąc pod lupę ostanie starcia Biało-Czerwonych był to bardzo ważny mecz nie tylko w sprawie wywalczenia ważnych punktów, ale i odzyskania względów kibiców po fatalnej porażce z Mołdawią.

Pierwszą połowę lepiej zaczęli Polacy – strategicznie przejęli posiadanie piłki i wymieniali się wieloma podaniami. W 15. minucie Biało-Czerwoni zaczęli się gubić i popełniali błędy, a reprezentacja Wysp Owczych miała okazję pograć blisko bramki Szczęsnego. Tym samym w 18. minucie nasz golkiper musiał interweniować po główce Bjartalida, który oddał pierwszy celny strzał w meczu. Polacy nie mogli złapać porozumienia na boisku, wiele razy wpadali na siebie przy próbie odbioru piłki. Skutkowało to szybkim odbiorem rywali i przeprowadzeniem kontry. W 24. minucie Lewandowski dostał piłkę za plecy, ale nie zdołał jej opanować. Pierwszy celny strzał ze strony Polaków padł w 24. minucie po główce Milika natomiast dobrą interwencją popisał się Lamhauge. Pod koniec pierwszej połowy w indywidualnej akcji postraszył golkipera rywali Bereszyński, jednak strzał był za łatwy. Strasznie wymęczone 45. minut ze strony Biało-Czerwonych, którzy nie byli w stanie w jakikolwiek sposób przejąć steru meczu.

Pierwszy groźny strzał w drugiej połowie oddał Lewandowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Zielińskiego- dostał dobrą centrę na główkę, niestety piłka powędrowała w poprzeczkę. Biało-Czerwoni próbowali wrzutek w pole karne, które były nieudane, ale mimo niepowodzeń kontynuowali tę taktykę. W 67. minucie Lewandowski biegł sam na bramkarza rywali, jednak szybko dogonili go obrońcy i koniec końców nie oddał nawet strzału. Szczęśliwie w 70. minucie po zagraniu ręką w polu karnym Wysp Owczych sędzia podyktował 11-stkę, którą pewnie wykorzystał Lewy. Gol cieszy chociaż z takim rywalem bramka po ponad godzinie gry jedynie z karnego nie daje wiele satysfakcji. Lewandowski poprawił wynik w 83. minucie, gdzie popisał się technicznym uderzeniem z lewej strony pola karnego rywali strzelając w narożnik bramki. Ostatecznie Polska zwyciężyła 2:0, ale styl pozostawia wiele do życzenia.

Polska 2: 0 Wyspy Owcze

Bramki: Lewandowski 73’ (k), 83’

Wyjściowa 11-stka: Szczęsny, Kędziora, Bednarek, Kiwior, Bereszyński, Skóraś, Krychowiak, Zieliński, Kamiński, Lewandowski, Milik