W sobotę po raz kolejny nie mogliśmy narzekać na brak emocji w spotkaniach ligowych i pucharowych z udziałem zawodników z Polski. Bramki zdobywali m.in. Benedyczak oraz Bochniewicz, a debiut w Championship zaliczył Stolarczyk.

Championship (Anglia): W bramce Leicester pełne spotkanie rozegrał Jakub Stolarczyk, dla którego był to debiut w rozgrywkach Championship. 22-latek zachował czyste konto, a jego zespół pokonał 1:0 Huddersfield. W ich barwach z kolei cały mecz na boisku spędził Michał Helik. Bramkę w spotkaniu z Norwich zdobył Jan Bednarek. Polak jednak nie do końca może być zadowolony ze swojego występu, bowiem zawinił przy trzech golach straconych przez Southampton. W meczu padł ostatecznie remis 4:4. Dobre spotkanie rozegrał też Krystian Bielik. Jego Birmingham pokonał 1:0 Leeds.

Eredivisie (Holandia): Udany występ w inauguracyjnej kolejce ma za sobą Paweł Bochniewicz. Kapitan Heerenveen zdobył bramkę w wygranym przez jego zespół 3:1 starciu z Walwijk.

Puchar Włoch: Do 1/16 finału awansowała drugoligowa Parma Calcio, a zadowolony ze swojego występu z pewnością może być Adrian Benedyczak. Polski napastnik otworzył wynik spotkania już w 8. minucie. Ostatecznie jego drużyna zwyciężyła 3:0. Hellas Verona Pawła Dawidowicza mierzyła się natomiast z Ascoli. Zespół polskiego obrońcy pokonał rywali 3:1, a bramkę “do szatni” na 2:1 w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobył właśnie nasz reprezentant.