W sobotę na zagranicznych boiskach tradycyjnie mogliśmy oglądać sporo Biało-Czerwonych. Dobre występy mają za sobą m.in. Michał Helik i Grzegorz Krychowiak.

Premier League: Całe spotkanie przeciwko Sheffield United rozegrał Jakub Kiwior. Jego Arsenal pewnie wygrał 5:0 i zajmuje 2. lokatę w tabeli.

LaLiga: Do gry po kontuzji wraca Robert Lewandowski. Nasz napastnik pojawił się na murawie w 61. minucie dzisiejszego El Clasico, w którym Barcelona uległa Realowi 1:2.

Bundesliga: Robert Gumny (FC Augsburg) spędził na boisku 78 minut w spotkaniu przeciwko Wolfsburgowi. Jego drużyna wygrała 3:2.

Serie A: Łukasz Skorupski spędził pełne 90 minut między słupkami Bolognii w starciu z Sassuolo, w którym padł remis 1:1. Karol Linetty (Torino) również rozegrał pełne spotkanie, a jego zespół wygrał z Lecce 1:0. W ostatnim dzisiejszym meczu ligi włoskiej między Juventusem a Veroną oglądać mogliśmy aż trzech naszych reprezentantów. Juventus wygrał 1:0. Czyste konto zachował Wojciech Szczęsny, pełne spotkanie rozegrał Paweł Dawidowicz, natomiast w 82. minucie na murawie pojawił się też Arkadiusz Milik. Drużyna z Turynu jest na ten moment liderem ligi.

Championship: Honorowe trafienie dla Huddersfield w 70. minucie spotkania z Leeds United zanotował Michał Helik. Jego zespół przegrał 1:4. W meczu Southampton z Birmingham na murawie pojawiło się dwóch Biało-Czerwonych. Pełne 90 minut w barwach tej pierwszej drużyny zagrał Jan Bednarek, natomiast w drugiej 69 minut na boisku spędził Krystian Bielik. Southampton wygrał 3:1. Bartosz Białkowski (Millwall) rozegrał całe spotkanie w bramce przeciwko Watford. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Saudi Professional League: Grzegorz Krychowiak (Abha Club) ustalił wynik spotkania przeciwko swojej byłej drużynie – Al Shabab, zdobywając bramkę na 2:1 w 82. minucie. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie.

Superliga (Dania): Czyste konto w spotkaniu przeciwko Hvidovre IF zachował Kamil Grabara (FC Kopenhaga). Jego zespół wygrał 4:0 i zajmuje pozycję lidera ligi po 13 spotkaniach.

Eredivisie: Paweł Bochniewicz rozegrał pełne spotkanie przeciwko Heracles w barwach Heerenveen. Jego zespół pewnie zwyciężył 3:0.

2. Bundesliga: Marcin Kamiński spędził pełne 90 minut na murawie z opaską kapitańską w meczu przeciwko Hannover. Jego Schalke wygrało 3:2. Polak w 64. minucie otrzymał żółtą kartkę. Pełne spotkanie rozegrał też dziś Michał Karbownik. Jego Hertha Berlin zwyciężyła 3:1 z Paderborn.

Serie B: Reggiana wygrała 3:0 z FeralpiSalo, a całą drugą połowę na boisku spędził Przemysław Szymiński. W spotkaniu Spezii z Cosenzą na murawie pojawiło się aż czterech Biało-Czerwonych. Czyste konto zachował Bartłomiej Drągowski, cały mecz zagrał też Arkadiusz Reca. 77 minut rozegrał Mateusz Praszelik, natomiast w doliczonym czasie gry boisko opuścił Szymon Żurkowski. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Na pozycji liderów zaplecza ligi włoskiej umocniła się Parma Adriana Benedyczaka, pokonując dziś Ascoli 3:1. Polski napastnik zagrał 84 minuty.

Cymru Premier (Walia): Pełne spotkanie z opaską kapitańską przeciwko Bala Town rozegrał Adrian Cieślewicz (The New Saints). Jego zespół wygrał 2:0 i umocnił się na pozycji lidera ligi.

Super League (Grecja): Karol Angielski spędził na boisku 62 minuty w wygranym przez Atromitos meczu z Panetolikos (3:2).

Cyta Championship (Cypr): Achnas pokonał 2:0 Doxa, a 73 minuty na na murawie spędził Patryk Lipski.

Bundesliga (Austria): Aleksander Buksa pojawił się na boisku w 74. minucie przegranego przez Tirol spotkania z Austrią Klagenfurt (0:1).