Mimo, że najlepsze ligi jeszcze nie wystartowały z nowym sezonem, możemy się już cieszyć z dobrych występów w zagranicznych ligach niektórych Biało-Czerwonych. Sobotnie spotkania miło będą wspominać m.in. Helik czy Włodarczyk.

Championship (Anglia): Na otwarcie sezonu Huddersfield co prawda przegrało z Plymouth Argyle 1:3, ale zadowolony ze swojego występu może być Michał Helik, bowiem to właśnie on zdobył honorowe trafienie dla gości. Polak na boisku spędził cały mecz z opaską kapitana. Całe spotkanie w barwach Birmingham rozegrał Krystian Bielik. Jego zespół zremisował 1:1 ze Swansea, a nasz reprezentant w końcówce otrzymał żółtą kartkę.

Bundesliga (Austria): Kolejny świetny występ po transferze do Sturmu Graz ma za sobą Szymon Włodarczyk. 20-latek ustalił wynik spotkania z LASK Linz, strzelając bramkę na 2:0 w 77. minucie gry. Młody Polak na boisku spędził 90 minut.

Superliga (Dania): Czyste konto w spotkaniu z Randers zachował Kamil Grabara. Jego FC Kopenhaga pokonała ich u siebie 4:0.

Premiership (Szkocja): Debiut w lidze szkockiej zaliczył dziś Maik Nawrocki. Polak w barwach Celtiku na boisku spędził 66 minut. Jego zespół pokonał Ross County 4:2, a reprezentant Polski “zgarnął” dobre noty za to spotkanie. Serwis “glasgowlive.co.uk” wyżej ocenił tylko trzech innych graczy Celtiku.

Super League (Szwajcaria): Young Boys pewnie pokonało u siebie 5:2 Winterthur, a swój udział w ostatniej z bramek miał Łukasz Łakomy. 22-letni Polak w 90. minucie asystował przy trafieniu Nsame.