Za nami sobotnie spotkania w zagranicznych ligach z udziałem polskich piłkarzy. Szczególnie zadowolony może być Arkadiusz Milik, który w derbach przeciwko Torino zdobył drugie trafienie w tym sezonie w barwach Juventusu.

Ligue 1: Kolejny dobry występ ma za sobą Marcin Bułka. Polski bramkarz po raz piąty w tym sezonie zachował czyste konto, tym razem w spotkaniu przeciwko Metz. Jego zespół (OGC Nice) zwyciężył 1:0 i na ten moment jest wiceliderem ligi francuskiej.

Serie A: Pełne spotkanie w bramce Bolognii rozegrał Łukasz Skorupski. Jego zespół w 13. minucie przegrywał 0:2, ale zdołał doprowadzić do wyrównania i ostatecznie zremisować z Interem 2:2. Świetny mecz ma za sobą Arkadiusz Milik. Nasz napastnik rozegrał całą drugą połowę w derbowym starciu z Torino. Kwadrans po wejściu na boisko Polak wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 2:0. Tym samym czyste konto zachował Wojciech Szczęsny.

Bundesliga: Niezbyt udany występ zaliczył dziś Robert Gumny. FC Augsburg uległ u siebie 1:2 Darmstadt. Polak na boisku spędził 58 minut, a w 35. minucie został ukarany żółtą kartką. VfL Wolfsburg Jakuba Kamińskiego przegrał na wyjeździe 1:3 ze Stuttgartem. Nasz reprezentant na murawie pojawił się w 79. minucie gry.

Serie B: Parma uległa w wyjazdowym spotkaniu Venezii 2:3. Adrian Benedyczak wpisał się na listę strzelców w 54. minucie, kiedy to wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania. Boisko opuścił w 70. minucie. Dla Polaka to szóste trafienie w tym sezonie. Zespół polskiego napastnika na ten moment jest liderem zaplecza Serie A. 63 minuty w wygranym przez Cosenzę 3:0 meczu z Lecco rozegrał Mateusz Praszelik. Polak w 22. minucie został ukarany żółtą kartką. 69 minut na boisku natomiast spędził Jakub Łabojko (Ternana). Jego drużyna zremisowała na wyjeździe z Cittadellą 2:2.

Bundesliga – kobiety: Świetny dzień ma za sobą Martyna Wiankowska (FC Koeln). Polka dwukrotnie wpisała się na listę strzelczyń w wygranym 4:1 spotkaniu z Duisburgiem, a w 29. minucie asystowała również przy trafieniu Sharon Beck, która otworzyła wynik spotkania. Całą drugą połowę w barwach wygranej drużyny rozegrała też Natalia Padilla. Tanja Pawollek spędziła na murawie pełne 90 minut z opaską kapitana w wygranym przez Eintracht Frankfurt meczu z RB Lipsk (3:1).

Liga francuska – kobiety: Kolejny niezły występ zanotowała Ewelina Kamczyk (Fleury 91). Jej drużyna co prawda uległa Lille 1:2, ale Polka w 2. minucie asystowała przy trafieniu Lei Le Garrec otwierającym wynik spotkania. 76 minut na boisku spędziła Dominika Kopińska. Kolejne czyste konto zachowała Kinga Szemik (Reims). Jej zespół pokonał 1:0 Dijon, w barwach którego pełne 90 minut zagrały Małgorzata Grec i Klaudia Jedlińska.

Super Lig (Turcja): Pełne spotkanie przeciwko Galatasaray rozegrał Adam Buksa. Jego Antalyaspor przegrał 0:2. W barwach Basaksehiru w meczu z Gaziantep 69 minut na murawie spędził Krzysztof Piątek. Jego drużyna wygrała 2:0.

2. Bundesliga: Pełne 90 minut w wygranym przez Furth spotkaniu z Rostock (1:0) na murawie spędził Damian Michalski.

Eredivisie: Pełne spotkanie w barwach Heerenveen rozegrał Paweł Bochniewicz. W starciu z Nijmegen padł remis 1:1. Kacper Kozłowski spędził na boisku 60 minut w zremisowanym bezbramkowo przez Vitesse meczu z Excelsior.

Championship: Przemysław Płacheta spędził na boisku 63 minuty w zremisowanym przez Norwich 1:1 spotkaniu z Coventry. Bartosz Białkowski rozegrał pełne 90 minut między słupkami Millwall w starciu przeciwko Hull, w którym padł remis 2:2. Również cały mecz w barwach Huddersfield zagrał Michał Helik. Jego zespół zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Sheffield Wednesday. Pełne spotkanie w barwach Southampton rozegrał Jan Bednarek. Jego drużyna nie zdołała wywalczyć trzech punktów, remisując z Rotherham 1:1. Polak w 82. minucie ujrzał żółty kartonik.

Bundesliga (Austria): Aleksander Buksa pojawił się na boisku w 82. minucie przegranego przez Tirol 0:3 spotkania z Hartberg.