Za nami sobotnie spotkania w zagranicznych ligach z udziałem Biało-Czerwonych. Premierową bramkę w tym sezonie ligi cypryjskiej zdobył Karol Struski, a kolejny dobry mecz rozegrał w lidze francuskiej Marcin Bułka.

Ligue 1: Szóste czyste konto w tym sezonie zachował Marcin Bułka (OGC Nice). Jego zespół pokonał 1:0 Marsylię. Przypomnijmy, że niedawno Polak został wybrany zawodnikiem września w lidze francuskiej. Po dziewięciu spotkaniach drużyna polskiego bramkarza zajmuje na ten moment pozycję lidera Ligue 1.

Bundesliga: VfL Wolfsburg Jakuba Kamińskiego uległ u siebie 1:2 Leverkusen, które wskoczyło na fotel lidera ligi niemieckiej. Polak na boisku pojawił się w 78. minucie.

Serie A: Dwóch Biało-Czerwonych mogliśmy oglądać w spotkaniu Verony z Napoli. W barwach tej pierwszej pełne 90 minut zagrał Paweł Dawidowicz. Piotr Zieliński natomiast murawę opuścił w 84. minucie. Jego Napoli zwyciężyło 3:1. Torino Karola Linettego uległo na własnym stadionie 0:3 Interowi. Nasz reprezentant boisko opuścił w 86. minucie z żółtą kartką na koncie.

Cyta Championship (Cypr): Aż trzech Biało-Czerwonych otrzymało szansę gry w spotkaniu między Arisem Limassol a Achnas. W barwach tej pierwszej z drużyn świetny mecz rozegrał Karol Struski. W 25. minucie umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik na 2:0. To jego pierwsze ligowe trafienie w tym sezonie. Całą drugą połowę rozegrał też Mariusz Stępiński, natomiast w barwach Achnas pełne 90 minut na murawie spędził Patryk Lipski. Na ten moment Aris plasuje się na pozycji lidera ligi cypryjskiej.

Bundesliga – kobiety: Udane spotkanie ma za sobą Weronika Kaczor (1. FC Nurnberg). Polka pojawiła się na boisku w 75. minucie starcia z Freiburgiem, a w końcówce ustaliła wynik na 2:0, umieszczając piłkę w siatce po błędzie bramkarki rywalek. To pierwsze ligowe trafienie Polki w tym sezonie.

Championship: Tradycyjnie sporo Polaków wystąpiło na boiskach zaplecza Premier League. Pełne spotkanie w barwach Millwall rozegrał bramkarz Bartosz Białkowski. W meczu z Preston padł remis 1:1. Pełne 90 minut w wygranym przez Huddersfield starciu z QPR (2:1) na murawie spędził Michał Helik. Zwycięstwo 2:1 odniósł również Southampton Jana Bednarka, pokonując na wyjeździe Hull City. Nasz obrońca zagrał pełne 90 minut. Birmingham Krystiana Bielika uległo natomiast 0:1 Middlesbrough. Polak spędził na boisku całe spotkanie i w 40. minucie otrzymał żółtą kartkę.

Super Liga (Chiny): Adrian Mierzejewski (Henan Songshan Longmen) pojawił się na boisku w starciu przeciwko Cangzhou w 57. minucie. Zaledwie 10 minut później zaliczył asystę przy trafieniu Pereiry na 4:0. Ostatecznie jego zespół zwyciężył aż 6:0.

Superliga (Dania): FC Kopenhaga pokonała 2:1 Vejle i została liderem zmagań w lidze duńskiej. Pełne spotkanie między słupkami rozegrał Kamil Grabara.

Bundesliga (Austria): Sturm Graz pokonał na własnym stadionie 2:1 Hartberg i umocnił się na pozycji lidera ligi. W 67. minucie na murawę wszedł Szymon Włodarczyk, zastępując Jattę.

Super Lig (Turcja): Pełne 90 minut w barwach Antalyasporu na murawie w spotkaniu przeciwko Gaziantep spędził Adam Buksa. W 61. minucie na plac gry wszedł też Jakub Kałuziński. Zespół Polaków przegrał 0:1.

2. Bundesliga: W przegranym przez Furth 0:2 spotkaniu przeciwko Hamburger SV pełne 90 minut zagrał Damian Michalski. Polski obrońca pod koniec pierwszej połowy ukarany został żółtą kartką. Żółty kartonik w starciu St. Pauli z Paderborn ujrzał też Adam Dźwigała. W meczu padł remis 2:2. Drużyna Polaka umocniła się na prowadzeniu w zapleczu Bundesligi.

Eredivisie: Heerenveen Pawła Bochniewicza uległo 0:3 AZ Alkmaar. Polak rozegrał 82 minuty. Vitesse natomiast przegrało na wyjeździe z Feyenoordem 0:4, a murawę już w 30. minucie z urazem opuścił Kacper Kozłowski.