Polscy piłkarze zaliczyli udane występy na zagranicznych boiskach w niedzielę. Bramki zdobyli m.in Mateusz Wieteska i Wojciech Golla, a asystowali Sebastian Szymański czy Tymoteusz Puchacz.

Jupiler Pro League (Belgia): Debiut w lidze belgijskiej zaliczył Michał Skóraś. Jego Club Brugge pokonało na wyjeździe 5:0 Eupen, a Polak wszedł z ławki na ostatnie 20 minut gry.

Ligue 1 (Francja): Clermont-Ferrand Mateusza Wieteski przegrało z AS Monaco na inaugurację sezonu. Polak w 7. minucie po wrzutce z rzutu rożnego otworzył wynik spotkania, ale niestety jego zespół ostatecznie uległ 2:4. W zespole gości na ławce caly mecz przesiedział Radosław Majecki. Z kolei RC Lens Przemysława Frankowskiego pomimo dwubramkowego prowadzenia przegrało 2:3 z Brest. Reprezentant Polski został zmieniony w 78. minucie.

La Liga (Hiszpania): Rozpoczął się nowy sezon hiszpańskiej ligi! FC Barcelona na inaugurację tylko zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Getafe, a 90. minut w barwach Blaugrany wystąpił Robert Lewandowski.

Puchar DFB (Niemcy): FC. Kaiserslautern zameldowało się w 1/16 finału pucharu Niemiec! Zespół Tymoteusza Puchacza ograł aż 5:0 RW Koblenz, a Polak zanotował asystę przy bramce otwierającej wynik spotkania. W innym meczu tych samych rozgrywek VFL Wolfsburg Jakuba Kamińskiego rozbił 6:0 Makkabi Berlin. Były zawodnik m.in Lecha Poznań zszedł z boiska w 60. minucie.

Super Lig (Turcja): Kolejna asysta Sebastiana Szymańskiego! Fenerbahce Stambuł wygrał 2:1 z FK Gaziantep, a Polak asystował przy drugiej bramce autorstwa Edina Džeko. W 68. minucie Szymański opuścił boisko.

NB 1 (Węgry): Gol na wagę pozycji lidera Wojciecha Golli! Jego Puskas Academy FC niespodziewanie pokonało na wyjeździe 2:1 Ferencvaros Budapeszt. W 12. minucie Polak wpisał się na listę strzelców.