Niedziela obfitowała w duże emocje związane z udziałami naszych reprezentantów w zagranicznych ligach. Kolejne trafienia na swoim koncie zapisali Szymański i Świderski. Ze świetnej strony pokazali się dziś polscy bramkarze, zwłaszcza Wojciech Szczęsny.

MLS: Dziewiątą bramkę w obecnym sezonie Ligi Amerykańskiej zdobył Karol Świderski. Polak celnie przymierzył z linii pola karnego, ale trafienie w 84. minucie było jedynie golem honorowym. Jego Charlotte FC przegrało z New England Revolution 1:2. W tych samych barwach, co Świderskiego widzieliśmy jeszcze Kamila Jóźwiaka, który wszedł z ławki w 65. minucie.

Eredivisie: Vitesse Kacpra Kozłowskiego pokonało Nijmegen 2:1. Nasz reprezentant przyczynił się do zwycięstwa asystując przy bramce Marco van Ginkela.

Serie A: Bohaterem Juventusu w spotkaniu z Atalantą (0:0) został Wojciech Szczęsny. Polski golkiper rozegrał świetny mecz w bramce, a szczególne gratulacje należą mu się za paradę z 74. minuty spotkania. Szczęsny kapitalnie zbił futbolówkę na poprzeczkę po wyśmienitym strzale z rzutu wolnego Luisa Muriela. Znakomity pojedynek zakończony czystym kontem rozegrał także Łukasz Skorupski w meczu Bologni z Empoli (3:0). Z kolei spotkanie Romy z Frosinone (2:0) na ławce przesiedział Nicola Zalewski.

Super Lig (Turcja): Skutecznością w Fenerbahce nie przestaje błyszczeć Sebastian Szymański. Polak otworzył wynik spotkania już w 3. minucie, gdy z piątego metra celnie uderzył na bramkę. Jego drużyna rozgromiła Rizespor 5:0.

Ligue 1: Kolejne czyste konto zanotował Marcin Bułka. Jego Nice bezbramkowo zremisowało z ze Stade Brestois.

Pro League (Belgia): Michał Skóraś pojawił się w 86. minucie meczu Club Brugge z St. Truiden (1:1)

Super Leauge (Grecja): 90 minut w barwach PAOKu rozegrał Tomasz Kędziora (2:2)

Serie B: 78 minut na boisku spędził Adrian Benedyczak w wygranym meczu Parmy nad Cremonese 2:1.