Niedziela w zagranicznych ligach po raz kolejny przyniosła dobre występy naszych reprezentantów. Tym razem bramki zdobywali Łakomy i Lewandowski.

Premier League: Po dwóch świetnych występach Matty Cash (Aston Villa) rozpoczął spotkanie z Liverpoolem w wyjściowym składzie. Nasz obrońca po raz kolejny zanotował trafienie, niestety tym razem samobójcze. Jego zespół uległ rywalom 0:3.

Ligue 1: Marcin Bułka zachował czyste konto w wygranym przez Nice spotkaniu ze Strasbourgiem (2:0).

LaLiga: Robert Lewandowski zdobył zwycięską bramkę dla FC Bracelony, wykorzystując rzut karny w 86. minucie spotkania z Osasuną. Drużyna polskiego napastnika wygrała 2:1. Wcześniej, w 33. minucie reprezentant Polski otrzymał żółtą kartkę. Nasz kapitan opuścił boisko w doliczonym czasie gry.

Serie A: Torino zapewniło sobie zwycięstwo w doliczonym czasie gry, strzelając bramkę na 1:0 w starciu z Genoą. 75 minut na murawie spędził Karol Linetty. W spotkaniu Empoli z Juventusem na boisku mogliśmy oglądać aż trzech naszych reprezentantów. Najbardziej zadowolony może być Arkadiusz Milik, który pojawił się na nim w 71. minucie, a już 11 minut później asystował przy trafieniu Chiesy ustalając wynik na 2:0. Debiut w drużynie Empoli zaliczył Bartosz Bereszyński. Pełne 90 minut rozegrał też po raz pierwszy w tym sezonie Sebastian Walukiewicz. Lecce pokonało 2:0 Salernitanę, w barwach której po raz pierwszy w podstawowej jedenastce mecz rozpoczął Mateusz Łęgowski. Polak w 76. minucie otrzymał żołty kartonik, a minutę później opuścił boisko.

Super League (Szwajcaria): Świetny występ ma za sobą Łukasz Łakomy (Young Boys). Polak już w 2. minucie strzelił jedyną bramkę w spotkaniu z Servette, dzięki czemu zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Dla 22-latka było to pierwsze oficjalne trafienie w nowym klubie.

MLS: DC United wysoko wygrało u siebie z Chicago Fire (4:0). Pełne spotkanie rozegrał Mateusz Klich. Polak asystował przy trafieniu Christiana Benteke otwierającym wynik meczu w 9. minucie. Charlotte natomiast zremisowało na wyjeździe z Nashville SC 1:1. 52 minuty na murawie spędzili Kamil Jóźwiak oraz Karol Świderski. Z kolei Sebastian Kowalczyk (Houston Dynamo) zagrał 64 minuty w zremisowanym 0:0 spotkaniu z Los Angeles Galaxy.

Superliga (Dania): Czyste konto w spotkaniu z Viborg zachował Kamil Grabara. Jego FC Kopenhaga zwyciężyła 2:0 i po 7. kolejkach jest liderem ligi.

Serie B: Spezia uległa u siebie Como 0:1. Cały mecz rozegrał Bartłomiej Drągowski, natomiast w 56. minucie boisko opuścił Szymon Żurkowski. Jakub Łabojko (Ternana) spędził na murawie 77 minut w zremisowanym bezbramkowo spotkaniu z Bari.

Super Lig (Turcja): Fenerbahce Sebastiana Szymańskiego pokonało na wyjeździe 1:0 Ankaragucu, gdzie całe spotkanie w bramce spędził Rafal Gikiewicz. Szymański boisko opuścił w 83. minucie.

Eredivisie: Vitesse Kacpra Kozłowskiego na własnym stadionie musiało uznać wyższość AZ Alkmaar 0:2. Polak rozegrał całą pierwszą połowę, a w 33. minucie otrzymał żółtą kartkę.

2. Bundesliga: Damian Michalski pojawił się na boisku w 83. minucie przegranego przez Furth spotkania z Hannover 1:3.

Super League (Grecja): PAOK uległ 0:1 OFI Crete. 76 minut na murawie spędził Tomasz Kędziora. Damian Szymański pojawił się na boisku w 73. minucie wygranego przez AEK spotkania z Volos (3:2).

Bundesliga (Austria): Kamil Piątkowski pojawił się na boisku w 89. minucie wygranego przez Salzburg 2:0 spotkania z Rapid Wiedeń.

Jupiler League (Belgia): Club Brugge uległ 1:2 Gent. W 86. minucie na murawie pojawił się Michał Śkóraś.