Podczas niedzielnych spotkań w zagranicznych ligach na boiskach oglądaliśmy ponownie sporo naszych reprezentantów. Bramki dla swoich zespołów zdobywali Reca czy Benedyczak, a asystował Lewandowski. Debiut w lidze włoskiej zaliczył natomiast Łęgowski.

Premier League: Całe spotkanie w barwach Aston Villi rozegrał Matty Cash. Jego zespół pewnie pokonał 4:0 Everton. Mecz z ławki rezerwowych oglądał polski bramkarz Filip Marschall.

Ligue 1: Cały mecz w bramce Nice rozegrał Marcin Bułka. Polakowi niestety nie udało się zachować czystego konta, a jego drużyna zremisowała 1:1 z Lorient. Mateusz Wieteska (Clermont) na boisku przeciwko Reims spędził 86 minut. Jego zespół przegrał 0:2. W starciu Lens z Rennes padł remis 1:1, a pełne 90 minut rozegrał Przemysław Frankowski.

LaLiga: Barcelona pokonała u siebie Cadiz 2:0, a przy drugiej bramce w końcówce spotkania Ferranowi Torresowi asystował Robert Lewandowski.

Serie A: AS Roma zremisowała 2:2 z Salernitaną. W 65. minucie na boisku pojawił się Nicola Zalewski, natomiast 13 minut później na plac gry wszedł Mateusz Łęgowski, dla którego był to debiut w lidze włoskiej. Warto przypomnieć, że Polak zaledwie trzy dni temu opuścił Pogoń Szczecin. Czyste konto w spotkaniu z Udinese zachował Wojciech Szczęsny. Jego Juventus wygrał 3:0, a w 77. minucie na boisku pojawił się też Arkadiusz Milik.

Serie B: Bardzo dobre występy mają za sobą nasi reprezentanci na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech. Spezia mierzyła się na wyjeździe z FC Sudtirol. W meczu padł wynik 3:3, a bramkę na 2:1 dla gości zdobył Arkadiusz Reca. Oprócz niego pełne spotkanie rozegrał Bartłomiej Drągowski, a w 58. minucie boisko opuścił Szymon Żurkowski. 71 minut na placu gry w barwach Parmy spędził Adrian Benedyczak. Polak otworzył wynik spotkania w 37. minucie, wykorzystując rzut karny. Ostatecznie jego zespół pokonał FeralpiSalo 2:0.

Jupiler League (Belgia): Club Brugge Michała Skórasia rozgromił na swoim stadionie 7:1 RWDM. Polak na boisku pojawił się w 76. minucie.

Eredivisie: Paweł Bochniewicz rozegrał pełne spotkanie z opaską kapitana w barwach Heerenveen. Jego drużyna pokonała na wyjeździe Utrecht 2:0.

2. Bundesliga: Marcin Kamiński zagrał pełne 90 minut w przegranym przez Schalke 0:1 meczu z Braunschweig.

Super Lig (Turcja): Pełne spotkanie w barwach Basaksehiru rozegrał Krzysztof Piątek. Niestety jego drużyna uległa Karagumruk 0:2.