W sobotnich spotkaniach zagranicznych lig z udziałem naszych reprezentantów po raz kolejny nie zabrakło emocji. Mieliśmy też biało-czerwony akcent w kobiecej piłce, bowiem dublet w lidze francuskiej ustrzeliła Ewelina Kamczyk.

Premier League: Pełne spotkanie w barwach Aston Villi przeciwko Crystal Palace rozegrał Matty Cash. Polak w 86. minucie otrzymał żółty kartonik. Jego zespół wygrał 3:1.

Ligue 1: Przemysław Frankowski pojawił się na boisku w 63. minucie przegranego przez Lens spotkania z Metz (0:1). Zespół Polaka po 5 meczach ma na koncie zaledwie punkt i plasuje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli.

LaLiga: Bardzo dobry mecz ma za sobą Robert Lewandowski. FC Barcelona bez większych problemów pokonała u siebie Real Betis 5:0. Polak umieścił piłkę w siatce w 32. minucie, zdobywając bramkę na 2:0 po prostopadłym zagraniu Christensena. “Lewy” miał też udział w dwóch ostatnich golach gospodarzy. W 66. minucie asystował przy świetnym trafieniu Raphinhy, a w 81. minucie po podaniu naszego kapitana wynik spotkania ustalił Cancelo. Po tym meczu Barcelona znajduje się na pozycji lidera ligi hiszpańskiej.

Serie A: W wygranym przez Juventus 3:1 spotkaniu z Lazio na murawie mogliśmy oglądać dwóch Polaków. Cały mecz w bramce gospodarzy spędził Wojciech Szczęsny, natomiast w 83. minucie pojawił się również Arkadiusz Milik. Napoli mimo nieudanej pierwszej połowy, po której przegrywali 0:2 z Genoą, zdołało wywalczyć remis w końcówce spotkania. Swój udział miał w tym Piotr Zieliński, który asystował przy bramce na 2:2 zdobytej przez Politano.

Parva Liga (Bułgaria): Drugie ligowe trafienie w tym sezonie zanotował Jakub Piotrowski. Polak strzelił gola na wagę remisu dla Łudogorca w samej końcówce spotkania z Botev Plovdiv, które zakończyło się wynikiem 2:2.

Liga francuska – kobiety: Świetny występ na inaugurację sezonu ma za sobą Ewelina Kamczyk. Polka na boisku w barwach Fleury 91 pojawiła się dopiero w 65. minucie, a już 8 minut później ustrzeliła dublet! Na boisku pojawiły się jeszcze dwie inne Polki. 65 minut rozegrała Dominika Kopińska oraz Dominika Grabowska, której miejsce zajęła właśnie Kamczyk. Zespół Biało-Czerwonych pokonał Guingamp 3:1. Zadowolona ze swojego występu może być również bramkarka Reims – Kinga Szemik, która zachowała czyste konto w wygranym przez jej drużynę meczu z St Etienne 2:0.

Prva Liga (Słowenia): Daniel Skiba, który pojawił się na boisku w meczu przeciwko Rogasce na początku drugiej połowy, zdobył honorową bramkę dla Aluminij w 76. minucie spotkania przegranego 1:2. To jego drugie trafienie w sezonie.

Serie B: Cosenza zremisowała u siebie 2:2 z Sudtirolem, a w 73. minucie na murawie pojawił się Mateusz Praszelik. Taki sam wynik padł w spotkaniu Cremonese z Reggianą, w barwach której całą drugą połowę zagrał Przemysław Szymiński.

Championship: Na zapleczu Premier League tradycyjnie oglądaliśmy kilkoro Biało-Czerwonych. Całe spotkanie w barwach Huddersfield rozegrał Michał Helik. Jego zespół pokonał 2:0 Rotherham. Norwich pokonało u siebie Stoke City 1:0. W 60. minucie na murawie pojawił się Przemysław Płacheta. Nieudany mecz ma za sobą natomiast Krystian Bielik. Jego Birmingham uległo na wyjeździe 0:2 Watford, a Polak w 38. minucie ujrzał żółty kartonik.

Eredivisie: Kacper Kozłowski pojawił się na murawie w 81. minucie przegranego przez Vitesse spotkania z Waalwijk 0:2.

2. Bundesliga: Tymoteusz Puchacz spędził na boisku pełne 90 minut w meczu Kaiserslautern przeciwko Karlsruher. W spotkaniu padł remis 1:1, a Polak w końcówce pierwszej połowy został ukarany żółtą kartką. Pełny mecz z opaską kapitańską w barwach Schalke rozegrał też Marcin Kamiński. Jego zespół pokonał Magdeburg 4:3.

Saudi Professional League (Arabia Saudyjska): Całe spotkanie w barwach Abha przeciwko Al-Ettifaq rozegrał Grzegorz Krychowiak. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza przegrała 1:3.

Bundesliga (Austria): Sturm Graz i Salzburg podzieliły się punktami, remisując 2:2. W barwach Sturmu całą pierwszą połowę na murawie spędził Szymon Włodarczyk, natomiast u gości 74 minuty rozegrał Kamil Piątkowski. Obie drużyny zajmują dwa czołowe miejsca w ligowej tabeli.