Za nami kolejna październikowa niedziela obfitująca w gole i asysty polskich piłkarzy. Znów dobry występ za oceanem zanotowali: Karol Świderski, a także Mateusz Klich. Z kolejnego trafienia w tym sezonie cieszył się również inny kadrowicz, Jakub Piotrowski.

MLS: W nocy z soboty na niedzielę na amerykańskich boiskach oglądaliśmy kilkoro polskich zawodników. Tuż po godzinie pierwszej na murawę w Waszyngtonie, w barwach DC United wybiegł Mateusz Klich, który w 45. minucie gry po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego trafił do siatki. Jego zespół zwyciężył z New York City 2:0. Mateusz Bogusz (Los Angeles FC) w starciu wyjazdowym przeciwko Austin FC rozegrał 75. minut. W meczu Chicago Fire – Charlotte FC oglądaliśmy łącznie trzech naszych reprezentantów. Dwóch po stronie gości, Karola Świderskiego i Kamila Józwiaka. Świderski bezbłędnie wykorzystał rzut karny i tym samym zanotował już trzecie z rzędu spotkanie z golem. Napastnik zszedł z boiska w 76. minucie. Kamil Jóźwiak otrzymał żółtą kartkę tuż przed końcowym gwizdkiem. W barwach drużyny gospodarzy Kacper Przybyłko rozegrał całą drugą połowę.

Premier League: Matty Cash (Aston Villa) w pojedynku przeciwko Wolves opuścił murawę w 82. minucie. Jakub Kiwior (Arsenal) mecz z Manchesterem City obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.

Ligue 1: Przemysław Frankowski (Lens) w 70. minucie zanotował asystę przy trafieniu Deivera Machado.

Serie A: Mateusz Łęgowski (Salernitana) rozegrał całą drugą połowę. Mateusz Wieteska (Cagliari) w meczu przeciwko AS Roma na boisku spędził pełne 90. minut, Nicola Zalewski nie wszedł na murawę. W ostatnim włoskim pojedynku dnia w barwach Napoli 76. minut zagrał Piotr Zieliński.

Parva Liga: Jakub Piotrowski (Ludogorets) w meczu przeciwko Pirin Blagoevgrad w 61. minucie wpisał się na listę strzelców, a jego zespół odniósł pewne zwycięstwo 4:0.

Nike Liga (Słowacja): Udany występ ma za sobą Konrad Gruszkowski (Dunajská Streda). Polak pojawił się na boisku w 67. minucie spotkania z Podbrezova, a już 8 minut później wpisał się na listę strzelców. Jego drużyna wygrała 3:2.

Super League (Szwajcaria): Łukasz Łakomy (Young Boys) na boisku podczas spotkania z Basel pojawił się w 66. minucie. Już 13 minut później asystował przy trafieniu Cedrica Ittena, ustalającym wynik na 3:0.

Super Lig (Turcja): Sebastian Szymański spędził na murawie 84 minuty w wygranym przez Fenerbahce spotkaniu z Kasimpasa 2:0. Po ośmiu kolejkach zespół Polaka jest liderem ligi.

Serie B: Arkadiusz Reca spędził pełne 90 minut na boisku w barwach Spezii w zremisowanym bezbramkowo spotkaniu z Pisą. Kwadrans przed końcem pojawił się tez Szymon Żurkowski.

Serie C: Patryk Peda (SPAL) rozegrał całe spotkanie przeciwko Pescarze. Jego zespół przegrał 1:2.

2. Bundesliga: Pełne spotkanie w barwach Herthy Berlin rozegrał Michał Karbownik. Jego drużyna pokonała na wyjeździe 2:1 Schalke. Po ich stronie z kolei cały mecz z opaską kapitana zagrał Marcin Kamiński.

Bundesliga (Austria): Szymon Włodarczyk zagrał 76 minut w wygranym przez Sturm Graz spotkaniu z Wolfsberger (2:1). Po 10 kolejkach zespół Polaka jest liderem austriackiej Bundesligi. Na drugim miejscu plasuje się RB Salzburg, który dziś zremisował na wyjeździe z Austrią Klagenfurt 2:2. W 43. minucie na murawie pojawił się Kamil Piątkowski.

Superliga (Dania): Całe spotkanie między słupkami FC Kopenhagi spędził Kamil Grabara. Jego drużyna zremisowała z Aarhus 1:1.

Cyta Championship (Cypr): Patryk Lipski pojawił się na boisku w 61. minucie wygranego przez Achnas spotkania AEL Limassol (1:0). W 83. minucie Polak ujrzał żółty kartonik. Aris Limassol pokonał 3:2 Anorthosis. 62 minuty na murawie spędził Karol Struski, który w 53. minucie ukarany został żółtą kartką. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry pojawił się też Mariusz Stępiński.