Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski walczyli o kolejny wspólny tytuł, ale niestety w finale turnieju rangi ATP Challenger w Iasi musieli uznać wyższość rywali. Polski duet przegrał z Rumunami Cezarem Cretu i Bogdanem Pavelem po super tie-breaku.

Na początku sezonu Karol Drzewiecki wraz z Piotrem Matuszewskim zwyciężyli w drugim tygodniu turnieju ATP Challenger w portugalskim Oeiras. W sobotę, 13 lipca, polski duet miał szansę na kolejny wspólny triumf.

Drzewiecki i Matuszewski wystąpili w finale turnieju ATP Challenger w Iasi. Jako czwarta rozstawiona para byli faworytami w meczu przeciwko Rumunom Cezarowi Cretu i Bogdanowi Pavelowi, ale mimo obiecującego początku, ostatecznie przegrali 6:2, 2:6, 4-10.

Pierwszy set rozpoczął się od przełamania. W trzecim gemie Polacy nie wykorzystali okazji na kolejne przełamanie i prowadzenie 3:0. Cretu i Pavel mieli trudności podczas swoich serwisów, i choć udało im się wyjść z opresji, ostatecznie nie zdołali odwrócić losów seta.

Teraz nasi debliści spróbują swoich sił na szczeblu ATP. Matuszewski zagra z Kotowem w Bastad, z kolei Drzewiecki wystąpi w Gstaad u boku swojego dobrego znajomego, Hindusa Sumita Nagala. Mecze Polaków zostają rozegrane we wtorek, 16 lipca. Piotrek będzie miał szansę zadebiutować w TOP 100 rankingu ATP.