Dobiegł końca pierwszy dzień rywalizacji w Kolnej w kajakarstwie górskim. Znakomicie popłynęli Mateusz Polaczyk, Michał Pasiut i Dariusz Popiela, którzy wywalczyli srebrny krążek w drużynie. Nie zabrakło emocji związanych z ostatecznym werdyktem – przez moment byli Mistrzami Igrzysk Europejskich!

Nasza męska drużyna broniła tytułu wicemistrzów Europy sprzed roku. Polaczyk, Pasiut i Popiela popłynęli znakomicie w finałowym wyścigu, lecz popełnili decydujący błąd na bramce numer 11. Mimo wszystko skuteczność oraz szybkość dały im aż 2. miejsce! Polacy zameldowali się na mecie z czasem 96.48, ostatecznie tracąc 1,44 sekundy do liderów – Hiszpanów. Po czasie klasyfikacja medalowa zmieniła się, a to za sprawą złożonego polskiego protestu. Reprezentantom Hiszpanii przyznano dwie karne sekundy i tym samym nasza osada awansowała na 1. lokatę! Niestety, lecz tylko na moment. Zdaniem kajakarzy z Półwyspu Iberyjskiego biało-czerwoni zwrócili się za późno do sędziów. Sędzia główny uznał ten protest za najważniejszy i to im przypadło złoto. Podium uzupełnili zawodnicy z Francji (93,58 – 8 karnych sekund).

Znakomity start zaliczyła Klaudia Zwolińska, która wygrała pierwszy przejazd eliminacyjny K1 kobiet, z czasem 95.06. Awans do półfinału Igrzysk Europejskich wywalczyła również Natalia Pacierpnik, która zajęła 14. pozycję. Dominika Brzeska zakończyła swoje zmagania, mając na koncie aż 12 sekund karnych. Wśród mężczyzn awansował komplet naszych kajakarzy.

Polki (Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik, Dominika Brzeska) w finale konkurencji drużynowej wywalczyły 5. miejsce.