Za nami piłkarska sobota w zagranicznych ligach. Na listę strzelców wpisało się dzisiaj sporo polskich zawodników.

Ligue 1

Świetny mecz ma za sobą Przemysław Frankowski (RC Lens). Polak otworzył wynik spotkania z AS Saint-Etienne, umieszczając piłkę w siatce po strzale zza pola karnego w 20. minucie. Ostatecznie zespół polskiego pomocnika wygrał 2:0. Dla Frankowskiego to drugie ligowe trafienie w tym sezonie.

2. Bundesliga

Kolejne trafienie na zapleczu Bundesligi zanotował dziś Dawid Kownacki (Fortuna Dusseldorf). Jego zespół pewnie pokonał w wyjazdowym meczu Regensburg 3:0. Polski napastnik był autorem bramki na 2:0 w 81. minucie gry. To jego druga bramka w tym sezonie. Po dziewięciu rozegranych spotkaniach drużyna reprezentanta Polski jest liderem ligowej tabeli z dorobkiem 20 punktów.

Liga turecka

Pierwsze trafienie w barwach Gaziantep FK zdobył Kacper Kozłowski. Reprezentant Polski umieścił piłkę w siatce tuż przed końcem pierwszej połowy, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2:1. Ostatecznie spotkanie z Kayserispor zakończyło się remisem 2:2.

A-League (Australia)

Bohaterem derbowego starcia z WS Wanderers na inaugurację A-League został Patryk Klimala (Sydney FC). Polak najpierw asystował przy trafieniu Lolley’a otwierającym wynik meczu w 17. minucie, a następnie w 63. minucie sam umieścił futbolówkę w siatce, dając zwycięstwo swojej drużynie.

Bundesliga – kobiety

Drużyna 1. FC Koln zremisowała z Carl Zeiss Jena 2:2. Strzelczynią pierwszej z bramek w barwach gości była Adriana Achcińska, która wyprowadziła swoją ekipę na prowadzenie w 28. minucie spotkania. Na murawie oglądaliśmy również Sylwię Matysik oraz po raz pierwszy w tym sezonie Martynę Wiankowską.

Liga francuska – kobiety

Debiutanckie trafienie ligowe w barwach Dijon FCO zdobyła dziś Nadia Krezyman. 20-latka otworzyła wynik spotkania w 33. minucie, pokonując z bliskiej odległości bramkarkę AS Saint-Etienne. Ostatecznie jej zespół wygrał 2:0. Na murawie oglądaliśmy jeszcze dwie Polki: Małgorzatę Grec i Klaudię Jedlińską.