310396

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała 26:25 Argentynę w drugim starciu towarzyskim! Choć to rywalki długo przeważały, w ostatnich minutach Biało-Czerwone przechyliły szalę na swoją korzyść.

Po czwartkowym zwycięstwie 34:26, dziś Polki i Argentynki rozegrały rewanż towarzyskiego dwumeczu w Elblągu. To element przygotowań do nadchodzących Mistrzostw Świata.

W mecz lepiej weszły Argentynki, które po paru minutach prowadziły 4:1. Rywalki w pewnym momencie po trafieniu Karsten odskoczyły na aż sześć punktów (9:15). Tuż pzed przerwą Kobylińska zmniejszyła różnice do czterech oczek.

Po zmianie stron rywalki z Ameryki Południowej za sprawą Pizzo prowadziły 13:18. Następnie Polki powoli zaczęły odrabiać straty. Przy stanie 17:22 miejscowe strzeliły cztery punkty z rzędu, a bramkę kontaktową zdobyła Urbańska. Chwilę później Kobylińska najpierw wykorzystała rzut karny, a potem doprowadziła od remisu (24:24). Następnie dublet po kontratakach Balsam przypieczętował zwycięstwo podopiecznych Arne Senstada!

Polska – Argentyna 26:25 (11:15)

Polska: Gawlik, Zima – Zimny, Galińska, Kobylińska, Balsam, Wiertelak, Matuszczyk, Górna, Tomczyk, Rosiak, Urbańska, Michalak, Kochaniak-Sala, Uścinowicz, Masna

Argentyna: Carratu, Rosalez – Romero, Pizzo, Campigli, Brodsky, Mendoza, Gavilan, Garcia, Cavo, Gandulfo, Karsten, Benedetti, Bono, Casasola, Dalle Crode, Learreta