Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (K.S. Spójnia-Warszawa) brązowymi medalistkami Mistrzostw Świata Juniorek w klasie 49erFX! Ambasadorki PGE Sailing Team Poland w jedynym dzisiaj rozegranym wyścigu zajęły 3 miejsce i umocniły się na medalowej pozycji.
To były znakomite regaty w wykonaniu załogi CzapskaRajchert.49FX.Sailing. Gabrysia i Hania z 10 wyścigów aż 5 zakończyły w pierwszej trójce, dwa z nich wygrały. To kolejny już medal Polek w regatach rangi mistrzostw świata juniorów – w ubiegłym roku wywalczyły srebro. Sukces jest tym bardziej godny podkreślenia, że w tym roku Gabrysia długo leczyła kontuzję i dziewczyny dopiero niedawno wróciły do wspólnego pływania. Wielkie gratulacje dla nich i dla trenerów – Nadii Zielińskiej i Zdzisława Staniula.
W regatach rozgrywanych w Travemunde bardzo dobrze spisały się także Marcelina Korszon i Magdalena Skórnóg (Nauticus 49er Sailing Team), które zajęły 12 miejsce.
Wśród mężczyzn Polacy bez medali. Trzy nasze załogi ścigały się w złotej grupie. Załoga 49er Team Butowski/Machowski uplasowała się na 10 miejscu. Załoga KosmalskiLewandowski sklasyfikowana została na 15 miejscu. Mateusz Gwóźdź i Szymon Cierzan zakończyli rywalizację na 26 pozycji (11 miejsce U-21). W grupie srebrnej ścigali się Kacper Jaskuła i Borys Podumis, którzy finalnie zajęli 49 miejsce (29 miejsce U-21).
Dzięki temu Polki awansowały na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej uwzględniającej załogi zarówno kobiece, męskie, jak i miksy.