Reprezentacja Polski dziś mierzyła się w swoim drugim spotkaniu Ligi Narodów UEFA. Po zwycięstwie nad Szkocją Biało-Czerwoni chcieli ponownie zdobyć cenne punkty. Gospodarze od samego początku byli lepsi pod każdym względem i tym samym zwyciężyli 1:0 jednak wynik mógł być o wiele wyższy gdyby nie Skorupski.

Polska 0:1 Chorwacja (0:0)

Bramki: Luka Modrić 51′

Chorwaci bardzo twardo zaczęli pierwszą połowę — stwarzali groźne sytuacje i szybko odbierali piłkę Polakom. Ewidentnie Biało-Czerwonym brakowało zrozumienia na boisku — momentami gra naszych rodaków była chaotyczna. Polacy ciągle tracili piłki, a dośrodkowania za plecy były bardzo niedokładne. Pierwsze 45. minut nie owocowały wieloma emocjonującymi sytuacjami i tym samym pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 51. minucie wynik meczu otworzyli Chorwaci, a pięknym golem po rzucie wolnym popisał się Luka Modrić. Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć wynik — uratowała nas poprzeczka. Zdecydowanie zdobyty gol dał impuls Chorwatom, którzy coraz swobodniej operowali piłką i klarowali sytuację, a w bramce Biało-Czerwonych dużo pracy miał Skorupski. W końcowych minutach spotkania nadal aktywniejsi byli gospodarze — Polacy nie umieli odebrać piłki czy wymienić kilka czystych podań. Tym samym Biało-Czerwoni przegrali 0-1 i nie zdobyli cennych punktów.

Skład reprezentacji Chorwacji: Livaković – Sutalo, Caleta Car, Gvardiol – Kovacić, Pjaca, Modrić, Sosa – Susić, Petković, Matanović.

Skład reprezentacji Polski: Skorupski – Dawidowicz, Bednarek, Walukiewicz – Zalewski, Zieliński, Urbański, Szymański, Kamiński – Lewandowski, Bogusz.