W pierwszym meczu Ligi Północnoeuropejskiej koszykarze Startu Lublin przegrali z litewskim zespołem Juventus Uteneos aż 73:103.

W pierwszej kwarcie rywale pokazali solidny atak i wysunęli się aż na dwucyfrowe prowadzenie 17:28. Jeszcze gdy zawyła kończąca syrena, lubelscy gospodarze zmniejszyli swój deficyt strzałem z dystansu. Nie zmieniało to jednak faktu, że po pierwszych 10. minutach to goście prowadzili 28:20.

Druga część przyniosła bardziej wyrównaną walkę. Polski zespół został tylko dwa punkty za rywalem, ale mimo to wynik po dwóch połowach nie był satysfakcjonujący. Prowadzenie Juventusu wzrosło do 10 punktów ( 43:53).

Na początku trzeciej kwarty litewscy koszykarze zaprzepaścili swoją przewagę. Polacy odrobili straty, przegrywając w pewnym momencie 54:55. Natomiast od połowy tej kwarty z powrotem zaczęli dominować Litwini, którzy rozpędzili się i coraz bardziej powiększali swoją przewagę. Przed ostatnią, decydującą częścią spotkania prowadzili aż 13. punktami (63:76).

W czwartej kwarcie drużyna gości nie zluzowała, wręcz przeciwnie  – pięli się jeszcze wyżej. To oni zwycięsko rozpoczęli ENBL, wygrywając 103:73.

Najwięcej punktów dla Lublina zdobył Benson i Durham. Z kolei litewski zespół poprowadził do zwycięstwa Ryan Talor, który zapisał na swoim koncie 19 punktów.

Polski Cukier Start Lublin – Juventus Uciana 73:103 (20:28, 23:25, 20:23, 10:27)

Polski Cukier Start: Benson 16, Durham 13, Pelczar 11, O’Reilly 9, Krasuski 8, Gabrić 6, Dziemba 4, Wade 4, Karolak 2, Put 0

Juventus: Taylor 19, Penava 13, Ivey 12, Beniusis 12, Valinskas 12, Skucas 9, Vranes 8, Zakas 7, Sederevicius 5, Saulys 4, Didzgalvis 2, Smith 0