W kanadyjkach nie zobaczyliśmy Polaków w finale Pucharu Świata, który jest rozgrywany w Krakowie. Najbliżej była Klaudia Zwolińska, ale błędy na bramkach zaprzepaściły tę szansę.

Wczoraj pisaliśmy o dobrym występie Michała Pasiuta w K1. Dziś liczyliśmy, że znów uda się zobaczyć któregoś z Biało-Czerwonych w finale. Największe nadzieje można było pokładać w Klaudii Zwolińskiej, ale Polka po Mistrzostwach Europy prezentuje nieco słabszą formę. Dziś zajęła 13 miejsce w półfinale z 4 karnymi sekundami. Do awansu zabrakło jej 0,35s. Druga z naszych reprezentantek, Aleksandra Stach uplasowała się dopiero na 27 pozycji, a więc zdecydowanie nie był to udany przejazd. W rywalizacji mężczyzn 24 miejsce zajął natomiast Michał Wiercioch.

Jutro, na zakończenie zmagań w Krakowie, odbędzie się kayak cross, czyli slalom ekstremalny. Polskę reprezentować będą: Aleksandra Stach, Klaudia Zwolińska, Mikołaj Mastalski, Jakub Brzeziński, Michał Pasiut i Mateusz Polaczyk.