Podczas drugiego dnia Pucharu Świata w wioślarstwie rozgrywane były półfinały i repasaże z dużym udziałem polskich reprezentantów. W Varese do finału A zakwalifikował się Jerzy Kowalski oraz parawioślarze: Jolanta Majka i Michał Gadowski.

Półfinały:

W półfinale męskiej jedynki wagi lekkiej wystąpił Jerzy Kowalski zajmując drugie miejsce (06:51,63), co dało mu bezpośredni awans do finału A.

W dwójce męskiej bez sternika Łukasz Posyłajka i Michał Szpakowski uplasowali się na piątej lokacie (06:34,63). Panowie popłyną jutro w finale B.

Żeńska dwójka podwójna w zestawieniu Katarzyna Boruch i Joanna Dittmann powalczy o dalsze miejsca (7-12) w finale B. W półfinale panie były szóste (07:06,05)

To samo miejsce w 1/2 finału przypadło: męskiej dwójce podwójnej – Krzysztof Kasperek i Cezary Litka (06:16,31), czwórce żeńskiej bez sterniczki – Weronika Kaźmierczak, Olga Michałkiewicz, Zuzanna Lesner i Barbara Jęchorek (06:33,36) oraz Marcie Wieliczko w jedynce (07:37,83). Wszyscy wymienieni zatem powalczą w niedzielnym finale B.

Niewiele lepszą lokatę w półfinale zajęli: Jerzy Kaczmarek, Emilian Jackowiak, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski. Panowie z czwórki męskiej bez sternika byli piąci (06:00,26). Na piątym miejscu też zmagania w półfinale zakończyli: w jedynce Piotr Płomiński (06:49,76) oraz w dwójce wagi lekkiej kobiet Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska (06:54,08). Cała siódemka wioślarzy popłynie w finale B.

Finał:

Po 16 do rywalizacji w finale LM1x  ruszył Jerzy Kowalski. Jedynkarz zajął piąte miejsce z czasem 07:14,20.

Repasaże:

W repasażach oglądaliśmy Jolantę Majkę i Michała Gadowskiego w PR2 Mix2x. Nasi parawioślarze świetnie się spisali wygrywając repasaż (08:06,98) i meldując się w finale A. W PR1 M1x natomiast wystąpili Jan Folga (13:57,36) i Arkadiusz Skrzypiński (10:32,17). Obaj panowie uplasowali się na piątej lokacie w swoich repasażach, co daje im prawo startu w finale B.