Sensacja na zakończenie 1/32 finału Pucharu Polski! III-ligowa Unia Skierniewice wyeliminowała występujący w PKO BP Ekstraklasie Motor Lublin!

Pierwszą rundę Pucharu Polski zamykał mecz w Skierniewicach pomiędzy tamtejszą Unią, a Motorem Lublin. Choć zdecydowanym faworytem był zespół z Ekstraklasy, wcześniejsze mecze w tych rozgrywkach przyniosły niejedną dużą niespodziankę. Podobnie było tym razem

W 31. minucie gospodarze wyszli z kontratakiem, a po rykoszecie Agwhan Papikian wyprowadził gospodarzy na sensacyjne prowadzenie (1:0). Po zmianie stron Lublinianie wyrównali w 54. minucie po strzale Filipa Lubereckiego pod poprzeczkę (1:1). Motor przeważał, ale nie był w stanie zdobyć gola w regulaminowym czasie gry. Podobnie było w dogrywce i o tym, kto awansuje dalej musiały rozstrzygnąć rzuty karne.

Zawodnicy obu drużyn strzelali bezbłędnie, aż w czwartej serii po stronie Motoru w poprzeczkę trafił Kaliskaner. Skierniewiczanie pewnie wykorzystali wszystkie pięć karnych i to oni sensacyjnie awansowali dalej.

W kolejnej rundzie Unia zmierzy się z GKS-em Katowice.

Unia Skierniewice – Motor Lublin 1:1 (1:0) p. rz. k. 5:4

Bramki: Papikian 31 – Luberecki 54