Puszcza Niepołomice w finałowym starciu barażowym o awans do Ekstraklasy pokonała po dogrywce 3:2 Termalikę Bruk-Bet Nieciecze i tym samym zapewniła sobie po raz pierwszy w historii awans do najwyższej ligi.

Początkowo gra toczyła się z dala od pola karnego obu  zespołów, więcej czasu przy piłce spędzali zawodnicy z Niecieczy. Już w 4. minucie spotkania arbiter pokazał pierwszą żółtą kartkę. Ukarany nią został zawodnik gości — Rok Kidrić. Chwilę później żółty kartonik ujrzał również gracz gospodarzy — Tomas Poznar. Kilka minut później groźną sytuację mogli stworzyć niecieczanie, ale udaną interwencję w bramce zaliczył Kewin Komar. Kilka ciekawych akcji mieli też piłkarze Puszczy Niepołomice, jednak w spotkaniu nadal nie oglądaliśmy bramek ani celnych strzałów. Na boisku przeważała Termalica, jednak nie była w stanie zamienić tego na prowadzenie. Pierwsze 45 minut gry zakończyło się bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się fenomenalnie dla zawodników z Niecieczy! W 46. minucie gry wynik spotkania otworzył Tomas Poznar, który celnie główkował po centrze Marcela Blachewicza. Długo prowadzeniem nie nacieszyli się gospodarze, bowiem już 5 minut później, również celnym uderzeniem głową, odpowiedział Artur Siemaszko. W 58. minucie gry żółtą kartką został ukarany kolejny zawodnik Termaliki — Andrzej Trubeha. Trzy minuty później na prowadzenie wyszła Puszcza. Na nieszczęście niecieczan, bramka padła po nieudanej interwencji Andreja Kableta, który niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Gospodarze nie zamierzali się poddawać i w 71. minucie doprowadzili do wyrównania. Świetnym strzałem tym razem popisał się Muris Mesanović, który na placu gry pojawił się zaledwie pięć minut wcześniej. Doliczone do podstawowego czasu gry trzy minuty również nie przyniosły rozstrzygnięcia, potrzebna była zatem dogrywka.

Dogrywka szczęśliwa dla Puszczy!

W 96. minucie szansę na bramkę z rzutu wolnego mieli zawodnicy Termaliki, jednak niecelnie uderzył Artem Putivtsev. Trzy minuty później to gracze z Niepołomic wyszli na prowadzenie! Świetnym uderzeniem popisał się tym razem Konrad Stępień. Pod koniec pierwszej części dogrywki wynik próbowali jeszcze gonić gospodarze, ale bezskutecznie. Początek drugiej połowy należał natomiast do zawodników Puszczy, którzy na niewiele pozwalali rywalom. Na kilka minut przed końcem świetną okazję do podwyższenia prowadzenia miał Dominik Frelek, jednak nic z tego nie wyszło. Do 120 minut sędzia Raczkowski doliczył jeszcze dodatkowe cztery, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Baraż o Ekstraklasę: Termalica Bruk-Bet Nieciecza — Puszcza Niepołomice 2:3 (2:2) (46′ Poznar, 51′ Siemaszko, 61′ Kadlec (S), 71′ Mesanović, 99′ Stępień)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Loska — Kadlec, Tekijaski, Putivtsev, Wacławek (80′ Zaviyskyi), Radwański, Hubinek (66′ Mesanović), Ambrosiewicz, Blachewicz (66′ Fornalczyk), Trubeha (105+2′ Karasek), Poznar (90+1′ Farbiszewski)

Puszcza Niepołomice: Komar — Yakuba, Koj, Solowiej, Mroziński (108′ Frelek), Serafin, Hajda, Pieczek (105′ Bartosz), Siemaszko (68′ Stępień), Zapolnik (84′ Tomalski), Kidrić (84′ Klisiewicz)